ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Lajmerim : 30 Korrik 2007

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Lajmerim : 30 Korrik 2007   Thu Jul 26, 2007 11:31 pm

Shoqata pėr Inciativė Qytetare "PROGRESI" nė statutin e saj parasheh edhe marrjen e inciativave pėr ruatjen e traditave tona kombetare dhe atė tipike Dollogozhdare.
Pėr kėtė arsye mė 30 Korrik nė ora 17,aktivistėt e saj nė bashkpunim me rininė dollogozhdare do tė shpalosin disa aktivitete tradicionale.Dita e 30 korrikut ėshtė pagėzuar si " Dita e Rrapit" si simbol shekullor qė e karakterizon kėtė fshat.Pjesmarrja juaj do ta madhėshtoj kėtė ditė dhe si pėrfundim motoja tashmė e njohur e kėsaj dite ėshtė "Dollogozhdar kudo qė jeni nė kėtė ditė nė Dollogozhdė t'ju kemi".

Me Respekt:
Idriz Bilali
(Kryetar i Shoqatės)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
 
Lajmerim : 30 Korrik 2007
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» BIOGRAFIA E ESAT STAVILECIT - 11 korrik 1042-15 gusht 2015 (Video)
» Dosja e zezė e Greqisė, 1912-2007

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: