ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Lajmerim

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Lajmerim   Thu May 24, 2007 10:48 pm

Sh.F "Nuri Mazari" -Dollogozhdė, ne bazė te nenit 43,44,45 dhe 46-tė tė Ligjit per arsim fillor ( "Gazeta zyrtare e RM"nr 63/2004), dhe neni 1 i Ligjit per ndryshim dhe plotesimin e Ligjit per arsimin fillore ("Gazeta zyrtare e RM " nr.51/2007) ju lajmerojme se do te bejme regjistrimin e nxenesve ne klasen e pare per vitin e ardhshem shkollor 2007/2008.
Ne klasen e pare ne arsim fillore 9-vjecar do te regjistrohen nxenes te cilet deri ne fund te vitit kalendarik do ti mbushin 7 vjet.Te lindur prej dates 01.01.2000 deri me date 31.12.2000
Me kete klase do te punohet me program mesimor te invonuar per arsimin fillor 9-vjecar.
Ne kete vit shkollor ne klase te pare gjithashtu do te regjistrohen nxenes te cilet deri ne fund vitit kalendarik do ti mbushin 6 vjet te lindur prej dates 01.01.2001 deri ne daten 31.12.2001,por me keta nxenes do te punohet me programe te reja mesimore per arsimin fillor 9-vjecar.
Per vitin shkollor 2007/2008 regjistrimet e nxenesve ne klase te pare do ti realizojne Komisioni i shkolles i perbere nga 3 anetar. Pedagogu dhe 2 arsimtar ne lokalet e SHF "Nuri Mazari"-Dollogozhde ne date 21.05.2007 ( e Hene) ne ora 10.00
Te nderuar prinder eshte obligim i juaj ligjor qe ne daten e caktuar ti shoqeroni femijet dhe me vete te keni dokument identifikimi per femijen tuaj ( Certifikaten e lindjes ose librezen e shendetesise)

Me respekt :


Sh.F "Nuri Mazari" -Dollogozhde
Drejtor
Nui Mamudi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
anonimja-dollo

avatar

Numri i postimeve : 136
Vendodhja : Ne erresiren e mergimit..
Registration date : 22/12/2006

MesazhTitulli: Re: Lajmerim   Fri Jun 01, 2007 10:27 pm

eh sa do doja qe motra im e vogel tash te regjistroheshte ne shkollen fillore Nuri Mazari mirpo per fat te keq edhe kjo spati fatin te regjistroet se jemi ne mergim
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.be
 
Lajmerim
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: