ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Uji Problemi Me I Madh Qe Haset Sot Ne Dollogozhde

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Uji Problemi Me I Madh Qe Haset Sot Ne Dollogozhde   Fri Apr 20, 2007 5:42 pm

"Nderpritet serish uji pasi nuk pagohet nga banoret e dollogozhdes" Thote bashkesia lokale e Dollogozhdes.
Me 25 shkurt, kryesia e bashkesis lokale me kryetar Z. Fejzi Ziba ne lokalet e shkolles fillore ftuan te gjith banoret e dollogozhdes per problemet e ujit.
Mirpo mungonte interesi i banoreve,mbledhja nuk u zhvillua dhe kryesia mori vendim qe uji per nje kohe te ndalet ne burimin e Zhepinit dhe te lishohet me IZVORIN,per shkak se ka shum argjime ne rryme mirpo problemi qe ballafaqohet me kryesine eshte se banoret e dollogozhdes edhe duan uj edhe nuk pagojn.Per ket shkak sot ne keto dite dimri mungon uji nje problem i madh pasi pa uje edhe vet e dim se ska jete.

Uji problem shum i madh dhe shum i rendesishem per banoret e dollogozhdes,dikur mungoshin ujsjellsit dhe baza kryesore per pastrimin,perfitimin e ujit mirpo tash te gjith kushtet jan mirpo uj ska,pershkak se nuk pagohet nga banoret.
Deri sa te ket ankesa dhe te pagohet uji ne rregull kryesia e bashkesise se Dollogozhdes ka vendos qe uj mos ket,se shum argjime ka ne rrymen elektrike ne pastrimin e ujit ne burimin e Zhepinit dhe njekohesisht edhe leshuar me IZVORIN,me nje fjal " Sa uj te na ket dhen zoti aq do pim ne per nje kohe". View High Resolution


Shkurt,2007
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
 
Uji Problemi Me I Madh Qe Haset Sot Ne Dollogozhde
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Shaip Beqiri:Brenga e maestro Berishės dhe madhėshtia e cfilitur
» MBREMJE PERKUJTIMORE ME RASTIN E 1 VJETORIT TE VDEKJES SE AKTORIT TE MADH BEKIM FEHMIU
» Kristaq Shabani : Sipar i madh i artit tė pikturimit
» Mentor Thaqi:Dy poezi
» Emocionohet imami Krasniqi: All-llahu i madhėruar nuk ta kthen shpinėn

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: