ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 "Problemi Jemi Ne"-Flitet Ne Mbledhjen e Bashkesi

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: "Problemi Jemi Ne"-Flitet Ne Mbledhjen e Bashkesi   Sun Sep 16, 2007 3:36 pm

Kryesia e bashkesise vendore tė F.Dollogozhdė me datė 15.09.2007 ( e Shtunė) mbajti mbledhjen e saj ne lokalet e shkolles fillore " Nuri Mazari"
Ne mbledhje u diskutua per 2 pika pra me kėtė rend dite :
1.Problemi Me Ujin Pėr Pije
2.Te Ndryshme

1 Problemi Me Ujin Pėr Pije

Vite me radh ky problem sot ne Dollogozhde eshte ber si pjes e madhe e diskutushme per shkak se uji ka qen dhe eshte mirpo nuk e dim nese do zgjidhet problemi i ujit per pije qe te mos jet edhe ne te ardhmen problem.
Per ket arsye kryesia e bashkesise vendore e F.Dollogozhde ne rendin e saj e vendoj si pik te par per diskutum.
Ne mbledhje moren pjes 35 persona te cilet rreth 2 oresh diskutim sollen disi nje perfundim qe ndoshta mund te te zgjidhet ky problem.
Se pari mbledhjen e filloj kryetari i bashkesis vendore Z.Fejzi Ziba i cili prezantoj disi punen e tyre prej kur e ka mar mandatin.
Ai ne emer te kryesis tregoj se ne Dollogozhde problemi kryesor qendron tek mos pagimi i ujit.Vetem 40 % te Dollogozhdare pagojn sic duhet ndersa pjesa tjeter nuk pagon,Po ashtu theksoj se problemi kryesor per ndaljen e ujit jemi ne vet Dollogozhdaret pershkak se ujin e shfrytezojme per ujitjen e oborrit duke e shfrytezuar ne at moment kur eshte leshuar ujti dhe me pas ankohemi duke then se uj nuk ka.
Gjat keti informacioni mori fjalen Shebrit Dani i cili u ankua per ndalimin e ujit duke then se aj prej vitesh me radh eshte duke paguar ndersa uji i mungon,po ashtu ai kerkoj te tregohen personat te cilet nuk pagojn uj dhe te kerkojn ni zgjidhje per ata qe te pagohet dhe kjo zgjidhje te marr fund.
Me pas mori fjalen persiper Adrian Miftari i cili eshte duke mbledhur paret e ujit,i cili tha se "Une nuk kam hasur problem me mbledhjen e te hollave,tek cdo shtepi qe kam qen me kan then paret do ti japin mirepo pse nuk kemi uj"po ashtu kerkon se nga kryesia te ket nje zgjidhje sa me par qe mund te mos e ket problem ne mbledhjen e te hollave.Ai po ashtu deklaroj se prej muajn maj qe ka mar mandatin per mbledhjen e te hollave,se nuk eshte e baraspeshume me argjimet qe behen qe dmth se nese ne ni muaj behet 7000 euro argjim ne rrymen,ne mbledhjen e te hollave eshte problem te mblidhet nje shum prej 1400 euro.
Gjat diskutime te ndryshme po ashtu kerkuan qe Uji ose te behet privat per arsye se ne privatizem nuk mundet te mos pagoj mirpo edhe kjo si ide deshtoj
Me pas vazhdoi Kryetari i Dollogozhdes,Z.Fejzi Ziba i cili deklaron se 23 000 euro jemi borxh ne ESC (per 6 vjet) dhe ai tha se deri sa rryma te ndalohet pershkak nga borxhi i madh prej ateher uji do ndalohet krejtsisht.
Per shtepit qe nuk kan ormates ata do te duhen te paguajn 600 den paushall.
40% vidhet uji nepermjet sahate falls.
Po ashtu gjat sezonit se ardhjes se gurbecareve ne ket vere qe kaloj vendosen qe cdo gurbecar te pagjoj 50 euro per argjim e ujit mirpo edhe kjo doli pa sukses.
Diskutimi i ujit nuk mundeshte te marr fund deri sa kerkuan te hin direkt ne tem se cka duhet te bejm te bimi ne zgjidhje me mirkuptim per cdo katundar.
Gjat diskutimeve te ndryshem nga persona te ndryshem arriten ne perfundim qe kryesia e bashkesis lokale bashk me 2 persona te cdo muhalle ne Dollogozhde te shkojn ne kontrollim duke i gjetur sahatet falls dhe duke i ndaluar dhe po ashtu te pagjohet uji per muajt e mbetur.
Pritet ky aksion te niset mbrenda ketyre diteve duke menduar se eshte ni zgjidhje e pernjekohshme.
Nen kryesin u regjistrun : Subi Dani,Adrian Miftari,Nevzat Alasani,Ami Dervishi dhe listen e lan te hapur duke kerkuar ce ne cdo muhall te ket nga 2 persona.

2.Te Ndryshme

Nga ni person u be pytja?

"Si do jet puna e kanalizimit ne Dollogozhde"
Pergjigjja e Kryetarit Fejzi Ziba : "Kanalizimi eshte nje enderr per Dollogozhden"

Dhe si problem qe haset ne Dollogozhde eshte problemi i hedhjes se mbeturinave.
Kryetari deklaroj se ashtu sic ato persona anonim qe spagojn uji qe jan te shumt afersisht 70% ata jan edhe qe spagojn edhe pastrimin e mbeturinave.
Kryetari deklaroj duke mos e ofendu askend permendi pjesen mbas kodres se shkolles fillore pjesen e fisit Zhaku te cilet sipas tij tha se i grumbellojn ne koder dhe atje mbas ni kohe bejn djegjen.Gje qe shqeteson katundaret.
Duke mos len anash edhe pjesen pertej Kanalit tek restorant Dollogozhde ku edhe ne ket pjes vazhdon e njejta situar nga persona te asaj muhalle bejn hedhjen e mbeturinave pa ju interesuar se cfar pasojash len me pas.
Nga orari i gjat qe u be mbrenda ne mbledhja kryetari i bashkesis vendore Z.Fejzi Ziba mbledhjen e deklaroj te mbyllur duke i falemenderuar per pjesmarrjen e tyre.


Fotografi Nga Mbledhja e Mbajtur Me 15.09.2007
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: "Problemi Jemi Ne"-Flitet Ne Mbledhjen e Bashkesi   Sun Sep 16, 2007 5:04 pm

Dollogozhda e dim se me uji furnizohet nga Burimi i Zhepinit Prandaj ju mundesojme te shikoni nepermjet fotografive te shikoni se si eshte gjenjda momentale ne Zhepin duke e shikuar do kuptojne se burimi ka uj per te mbushur gjith Strugen e jo vec Dollogozhden mirepo problemi eshte se te gjitha ato mjete pra Motorret punojn nepermjet rrymes elektrike dhe keshtu qe bashkesia vendore e F.Dollogozhde njoftoj se jan borxh rreth 23 000 euro ne Esc keshtu qe deri sa rryma te nderpritet ateher uj nuk do ket me deri sa te pagohet borxhi.Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
BujarMNumri i postimeve : 141
Registration date : 25/01/2007

MesazhTitulli: Re: "Problemi Jemi Ne"-Flitet Ne Mbledhjen e Bashkesi   Mon Sep 17, 2007 1:12 pm

...


Edituar pėr herė tė fundit nga BujarM nė Sat Aug 30, 2008 7:15 pm, edituar 2 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: "Problemi Jemi Ne"-Flitet Ne Mbledhjen e Bashkesi   Mon Sep 17, 2007 10:56 pm

BujarM shkruajti:
Kjo ska kuptim:
23000 euro borxh per 6 vjet!!!
40000 euro ne humbje per cdo vit.

ku mund te ndodhe kjo perveq ne dollogozhd!!!

dikush i ka mbush xhepat me pare!!!
ska shpjegim tjeter!!!


Pikerish aty qendron problemi se dukush i ka mbush xhepat me pare ..
+ ne kryesin e vjeter 3 veta merrshin rroge mujore
Po ashtu edhe nga vet mbledhesi i pareve qe ishte ne te kaluaren ai ku i eshte tekur ka marrur pare e ku ska shku fare.
Pikerisht edhe keto u ceken at nat ne mbledhje mirpo ne nuk mundeni te shkruajm me emer dhe mbiemer ketu sepse nuk jemi mir te informuar me detalisht.
Te prsh
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
anonimja-dollo

avatar

Numri i postimeve : 136
Vendodhja : Ne erresiren e mergimit..
Registration date : 22/12/2006

MesazhTitulli: Re: "Problemi Jemi Ne"-Flitet Ne Mbledhjen e Bashkesi   Fri Sep 21, 2007 7:17 pm

ehh mer Argent si ke nerva te shkrujsh kaq shum vallaj se di po allal te qoft

sa per temen ne dollogozhde ska pas uj edhe sdo te ket asnjer perderisa nuk e japin ne privat baremi nese jepet privat ateher aj te garanton se uj do ket,vetem kjo do ishte zgjidhje me e mir ju pershendes
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.be
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: "Problemi Jemi Ne"-Flitet Ne Mbledhjen e Bashkesi   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
"Problemi Jemi Ne"-Flitet Ne Mbledhjen e Bashkesi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ne ishim ketu, Ne jemi akoma ketu, kjo eshte "HISTORIA" e Popullit Tim
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Adelina Dardha: Poezi " E ėmbla ime nėnė" Gezuar nėnė diten e lindjes sot me 14 Shkurt. Me mall tė puth.
» Shaban Cakolli:Aksion humanitar i "Im- Zeichen- der-Liebe" dhe "Dibranit-transport" pėr invalidėt e luftės sė Kosovės
» Nė Filadelfia u promovua libri "Pėrjetė me ty" i autorit Ivzi Ēipuri (1)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: