ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Ndricohet Stadiumi Pas ShF "Nuri Mazari"

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Ndricohet Stadiumi Pas ShF "Nuri Mazari"   Thu Oct 18, 2007 10:39 pm

Mė date 18.10.2007 ( e Ejnte) pran fushes sportive te ShF "Nuri Mazari" vendosen 4 ndricues ( reflektore) qe deri diku shuan endrren e madhe te rinistave Dollogozhdar.
Ndricuesit u sollen nga komuna e Struges e cila njihet si Sponzor Gjeneral per realizimin e asfaltimit dhe ndricimit te kesaj fushe sportive.
Mirepo vendosja e tyre ne muret e shkolles u sponzirizua nga Z.Ziber Dibra,duke e ditur se Ndricuesit (reflektoret) ishin te sjellura qe nga dita e asfaltimit te fushes sportive,mirepo vendosja pritej dita dites duke pritur edhe Sponzor per vendosjen e tyre ( edhe pse duket pak si qesharake)
Nga deshira e madhe e rinistave kjo fushe prej mbremjen e par shenoi nje Mbremje Sportive Dollogozhdare e cila per disa mbremje me rryme elektrike do furnizohet nga ShF" Nuri Mazari " deri sa te lidhet drejtperdrejt ne transmatorin e me afert qe esht pran fushes sportive.
Fusha sportive po merren nje pamje jashtzakonisht te mrekullushme mirepo duhet ta mirbajme ate dhe te kujdesemi per dicka qe do kemi nevoje edhe ne te ardhmen.


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Thu Oct 18, 2007 11:54 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: Ndricohet Stadiumi Pas ShF "Nuri Mazari"   Thu Oct 18, 2007 11:25 pm


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
fjolla

avatar

Numri i postimeve : 29
Age : 28
Registration date : 16/09/2007

MesazhTitulli: Re: Ndricohet Stadiumi Pas ShF "Nuri Mazari"   Mon Oct 22, 2007 6:40 pm

uuuuuuuuaaaaaaaaa sa fort e paskan bomun po
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Ndricohet Stadiumi Pas ShF "Nuri Mazari"   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Ndricohet Stadiumi Pas ShF "Nuri Mazari"
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Adelina Dardha: Poezi " E ėmbla ime nėnė" Gezuar nėnė diten e lindjes sot me 14 Shkurt. Me mall tė puth.
» Shaban Cakolli:Aksion humanitar i "Im- Zeichen- der-Liebe" dhe "Dibranit-transport" pėr invalidėt e luftės sė Kosovės
» Nė Filadelfia u promovua libri "Pėrjetė me ty" i autorit Ivzi Ēipuri (1)
» Iren Papas: NĖ KUVENDIM ME MITET (Prof. Dr.ADRIATIK KALLULLI mbi librin e Irena Gjonit "Marredhenie te miteve dhe kuiteve te Bregdetit ...

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: