ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Festohet Patrionati i Shkolles Fillore "Nuri Mazari&amp

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Festohet Patrionati i Shkolles Fillore "Nuri Mazari&amp   Thu May 03, 2007 3:00 pmMe rastin e patrionatit te shkoles fillore "Nuri Mazari" sot me 3 maj 2007 u festua kjo dite e vecante si per arsimdasherit po ashtu edhe per bashkatdhetaret, edhe pse 2 dite para u realizuar ky manifestim qe doli i sukseshem.
Ne program moren pjes: Z.Nuhi Mamudi(Drejtor i shkolles) Fajzi Veliu(Kryetar i veteraneve te luftes), Kr. Ramiz Merko(Kryetar i Struges),Familja e te ndjerit Nuri Mazari,Shka "Besa" e cilla arriti sukshem te madhe duke e len ne pershtypje te madhe Z.Fajzi Veliu.
Shka "Besa" Me korografi te Festime Zhakut,Argent Alasanit dhe Pellum Veliu kombinoi nje permbledhje te jetes se dikurshme te Nuri Mazarit, e cila permbledhje u perfshi me Valle,Recital Dhe pjesa e Nuri Mazarit i plagusur.
Ky moment ishte me te vertet mjaft prekes per familjen dhe pjesmarrsit,mirpo ne mbarim te programit Z.Fajzi Veliu ( Daja, kryetar i veteraneve te luftes ) kerkoj qe me 5 maj 2007 Shka "Besa" te marr pjes ne manifestimin ne Tetove me rastin e dites se veteraneve te luftes.
Po ashtu nuk do leme anash se ne program po ashtu udhehiqeshte edhe nga korri i shkolles mbi te cilen u kenduan 3 kenge patriotike,dhe poezi kushtuar patriotit ton dollogozhdar Nuri Mazarit.
Fjalen e pare e mori drejtori i shkolles, i cili pershendeti te gjithe te pranishmit,familjen e komandantit,z.Fajzi Veliu,Z.Ramiz Merko dhe te tjeret.
Pas fjalimit te Drejtori te shkolles, per ta prezantuar vallen shqipe me bukur u kujdes SHKA BESA, te cilet qendruan rreth 15 minuta ne skene qe dolen me sukses te madh.
Me pas programi vijonte me poezi kushtuar komandantit tone,deri sa i erdh fundi programit.
Pas mbarimit te manifestimit me rastin e patrionatit te shkolles ,shkolla kishte pregatit nje koktel te vogel per pjesmarrsit,ne te cilen Z.Fajzi Veliu(kryetar i veteraneve te luftes) kerkoj qe SHKA BESA te mare pjese ne Tetove me rastin e dites se veteraneve.

Artikul i shkruajtur nga Argent me 3 maj 2007


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Sun May 06, 2007 5:29 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: Festohet Patrionati i Shkolles Fillore "Nuri Mazari&amp   Fri May 04, 2007 10:31 pmMbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
 
Festohet Patrionati i Shkolles Fillore "Nuri Mazari&amp
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Adelina Dardha: Poezi " E ėmbla ime nėnė" Gezuar nėnė diten e lindjes sot me 14 Shkurt. Me mall tė puth.
» Sokol Demaku: Bisedė mė Vera Kurti, mėsuese e edukimit special mė fėmijėt...
» Shaban Cakolli:Aksion humanitar i "Im- Zeichen- der-Liebe" dhe "Dibranit-transport" pėr invalidėt e luftės sė Kosovės
» Nė Filadelfia u promovua libri "Pėrjetė me ty" i autorit Ivzi Ēipuri (1)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: