ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Koncert ne Dollogozhde Me Ratin E Vitit Te Ri

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Koncert ne Dollogozhde Me Ratin E Vitit Te Ri   Fri Apr 20, 2007 5:38 pm

01.01.2007

Programi qe u mbajt ne kete mbremje eshte ki qe vijon:

Festa: Mirmbrema te nderuar Zonja dhe Zoterinj, dhe ne veēanti mirmbrema speciale per te gjithe mergimtaret qe sonte ndodhen midis nesh.Shfrytezojm nga rasti tua urojme festen e kurban bajramit dhe vitit te ri,suksese ne jete dhe sa ma shum fat dhe lumturi ne vitin a ardhshem Le te jete ky manifestim sonte hapi i pare drejt nje seri manifestimesh dhe festash te ketij lloji.


Gega:Le te shenoje ky organizim sonte fillimin e nje feste tradicionale qe te do te vazhdoje te organizohet nga gjeneratat e ardhshme.


Besa:Ideja e keti orgnanizimi ishte shume e thjeshte, perderisa tek ne eshte me se prezente arti, kultura dhe sidomos talenti, gjerat tjera gati zhvillohen vete, por kane vetem pak nevoje per mbeshtetjen e dashamireve te artit. E them kete thjesht per te shfrytezuar rastin qe te falenderoj dy iniciatoret kryesore te ketij organizimi, pa kontributin e te cileve ne sonte nuk do te kishim kenaqesine qe festen e madhe te vitit te ri ta kalojme per here te pare se bashku ne dollogozhd. Ju lutem nje duartrokitje te forte ne shenje mirnjohese per dy iniciatoret kryesore Festime Zhaku dhe Argent Alasani.

Gega-Festa:Ju faliminderit per duatrokitjet ju jemi mirnjohes per respektin qe na bet.


Festa: Ne shpresojme qe sonte do kalojme nje nate te bukur nen shoqerine e shume talenteve te rinj dollogozhdar.


Gega: Mirpo pa sponzoret tane ky manifestim nuk do ishte i realizuar, ndaj shfytezoj rastin te falimenderojm Shoqaten e mergimtareve ne Zvicer me Kr.Z. Ziber Dibra,Internet club " Bika", Z. Nefi Jaja, Z. Nafiz Dervishi,Z.Fatmir Zhaku dhe sponzor medial Radio Rrapi.


Besa:Pa humbur kohe ftojme zoteri Kaim Dautin ne skene per ta deklaruar kete koncert zyrtarisht te hapur.


Kaim Dauti fjala e pare

Besa: Per Ta Nderuar Ket Manifestim,Ne Kemi Nderin Sonde Tia Japim Fjalen Z.Mahmut Ibrahimi- Ambasador i Republikės sė Maqedonisė nė Zvicėr dhe Mbretėrin e Lihtenshtajnit

Festa: Te gjitheve ne na mungon me siguri edhe vallja shqipare, po pra vallja, e kush mund ta ndez me teper atmosferen dhe ta prezantoje me bukur vallen shqiptare perveē shoqerise kulturore artistike Besa Dollogozhde. Ua leme atyre skenen per te vallezuar vallen e shqiponjes.Le Ti ndjekimBesa: Ne vazhdim do te ndegjojme nje ze ndoshta te ri ne skenen muzikore por edhe mjaft te sukseshem ne te njejten kohe. Pas pjesmarrjes ne festivalin nota fest, ai prezantohet sonte me kengen Dikur, vjen enkas nga Zvicra Besmir Limani.Gega:Falenderojme Besmirin qe ishte sonte midis nesh dhe i urojme shume suksese ne karrieren e tij muzikore. Artisti qe tani do te vij tani ne skene nuk ka nevoje per prezantim, ai eshte ēdo here prezent ne ēdo koncert qe organizohet ne dollogozhd dhe njekohsisht i vetmi qe i ka kenduar bukurise se femres dollogozhdare. Me siguri e kini kuptuar se per cilin kantautor dollogozhdar behet fjale, vjen per ju sonte Minir Jusufi.

Besa: Nga Shqiperia sonde mes nesh ka ardh kryeministri i shqiperise pra Sali Berisha,Per imitimin e tij per ju enkas vjen ne skene Nderim Pollozhani nga Bixhova.Le ta ndjekim.


Festa:: Angazhimi i shoqeris kulturore Besa dollogozhde nuk mbaron me kaq, pas nje kohe te gjate pune ata sonde do na shoqerojne me nje valle me motive tiranase.Me kenaqesi te madhe kam nderin tua prezantoj serish shoqerin kulturore besa dhe shpresoj se do mbeteni serish te kenaqur.Le ti ndjekim.

Gega: Pa humbur kohe vazhdojme serish me muzik per ju ne skene vjen talentja e re nga dollogozhda Antigona Dalipi me kengen TaTeTa.

Besa:Ne kete nate festive ku kendohet dhe vallezohet kenga shqipe, nuk mund te mungoje edhe humori shqiptar. Artisti ne vijim eshte poashtu i njohur ne skenen shqiptare. Pas suksesit ne spektaklin Ti Vendos per ta bere edhe me gazmore kete nate madheshtore vjen sonte per ju humoristi shqipatar Benart Asani.


BENARTI NE SKENE


Festa:Megjithse sonde ne ekranet televizive eshte shfaqja humoristike pra Portokallia ne me talentet tane jemi munduar qe e gjith aj gezim e gjith ajo shfaqje ta sjellim ketu sonde mes nesh.
Edhe pse me moshe jan te vegjel mirpo humori i tyre ato i ben te medhenj ftojm ne skene dy humoristet e vegjel nga Dollogozhda pra Taulant Isko dhe Luan ......... Le ti ndjekim.


Besa: Duke mos e lene anash edhe kontributin e bashkfshatarve te dollogozhdes te cilet kan dhene mundin e tyre per dollogozhden ne sfera te ndryshme,ftojm ne skene disa anetare te shoqates "Rinia Dollogozhdare" per te ndar disa cmime..
Ftojm ne Skene Vegim Zhaku,Liridon Hoxha, Memet Zhaku dhe Benjamin Dalipi per shperndarjen e cmimeve.


Gega: Progarmit ton dal nga dal i erdh dhe fundi,mirpo qe ta mbyllim programin ton sonde dhe per tu argetu sa ma shume serish, shoqeria kulturore Besa ka menduar edhe kete here,ftojm serish ne skene per mbylljen e programit shoqerin kulturore Besa per te na prezantu valle me motive argetuse..Le ti Ndjekim


Festa:Faliminderit zonja dhe zoterinj per ardhjen tuaj, gezuar festat edhe njer , le te mbese ky manifestim si piknisje per vitet a ardhsme,naten e mirni dhe per netet ne vazhdim Restornat Dollogozhda ju disponon me muzik te gjalle, mirpo me 2 janar ju disponon kengetarja e minjohur ne trevat shqiptare Fatmire Mjaku po ashtu do jet prezente edhe shoqeria kulturore besa..

Besa: Falimenderojme edhe njer sponzoret ku pa sponzoret tane ky manifestim nuk do ishte i realizuar, ndaj shfytezoj rastin te falimenderojm serish shoqaten e gurbacareve ne Zvicer me Kr. Ziber Dibra,Internet club " Bika", Z. Nefi Jaja, Z. Nafiz Dervishi,Z.Fatmir Zhaku dhe sponzor medial Radio Rrapin.

Gega: NATEN E MIRNI DHE TAKOEMI NE VITET E ARDHSHME,SUKSESE NE JETE DHE SA MA SHUM ARMONI NE SHTEPIT TUAJA.,PER TA KALUAR OREN 12 KETU SE BASHKU ORGANIZOHET MBREMJE RINORE NE KAFE "BETIM" I PRESIM TE GJITHE TE RINJT HYRJA ME CIFTE.JU FALIMINDERIT PER MIRKUPTIMIN.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
 
Koncert ne Dollogozhde Me Ratin E Vitit Te Ri
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Bale Beka:Festohet perfundimi i vitit shkollor
» Besnik Dizdari: 28 vėllimet e veprės sė Dr. Samimit dhe njė traktat sportiv i vitit 1935
» Beka: 24 raste tė vetėvrasjeve nė gjashtėmujorin e parė tė vitit 2010
» Gani Qarri:Ēlirimi i Shkupit dhe ngritja e Flamurit Kombėtar nga Bajram Daklani mė 12 gusht tė vitit 1912
» Palin, Personi i Vitit - Bush, Personi i Dekadės

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: