ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Kriza ekonomike,bllokon planin e renovimit tė xhamis sė Doll

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Kriza ekonomike,bllokon planin e renovimit tė xhamis sė Doll   Sat May 09, 2009 3:03 pmEfektet e krizės ekonomike qė kanė pėrfshirė botėn do tė ndihen nė vendin tonė...kėtė e vėrtetojmė se kah fundi i vitit qė e lam pas (2008) u hap debati pėr rregullimin e xhamis sė Dollogozhdės ku u vėndua nė dilemė Renovim tė xhamis apo xhami tė re? Debati mbeti i pazgjidhur dhe i hapur,sepse pritej tė vijnė mėrgimtarėt nė pushime dhe tė shohim nese dikush do e ndihmonte zgjidhjen e kesaj ēeshtje por. . .(azgje nga ajo ē'priteshte) Edhe njėher e bejme te ditur se shkak i renovimit te xhamis ėshtė ngushtica e madhe qe jemi nėper festa, dhe inkuadrimi i grave ne xhami pasi ne shumicen e xhamive edhe gratė pėrfshihen ne xhami kuptohet tė ndara nga burrrat,kėshtu qė edhe ne xhamin e Dollogozhdes ne te ardhmen te permisohet. Ne pytem nė keshillin e xhamis se ēka do bėhet me fatin e Xhamis se Dollogozhdes,por pergjigje e vetme degjuam se "nuk kemi tė holla per tia nis planit,dhe presim nga dita nė ditė pėr realizimin e saj".

Edhe ato persona qė premtuan se do hidhnin tė holla mbi realizimin e kėtij plani sot nuk dėgjojm zėra tė ndryshme siē dėgjonim mė parė,dmth ende azgje konkrete mbi planin e xhamis se fshatit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
 
Kriza ekonomike,bllokon planin e renovimit tė xhamis sė Doll
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: