ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Renovim i xhamis apo xhami e re?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Renovim i xhamis apo xhami e re?   Sat Dec 13, 2008 6:37 pm

Dje 12.12.2008, mė saktėsisht mbas xhumas kishte njė debat lidhur me xhamin e fshatit Dollogozhde, debati kishte tė bėj lidhur me ndėrtimin e xhamis ose renovimin e saj kryesija e xhamis e paraqiti planin se si do tė duket xhamia pas renovimit,shkak i renovimit te xhamis ėshtė ngushtica e madhe qe jemi nėper festa, dhe inkuadrimi i grave ne xhami pasi ne shumicen e xhamive edhe gratė pėrfshihen ne xhami kuptohet tė ndara nga burrrat.
Plani pėrfshin zgjerimin e xhamis pjesa ku vendosen kepucet ose hyrje do te zgjerohet dmth do tė behet vend per falje, do te ket njė dhom speciale per vendosjen e kepucėve, njė dhom per marrjen e abdesit per burra dhe per gra, per gratė hyrja do tė bėhet nga ana e postės dhe lart parashikohet zgjerimi. Por pas njė debati te vogel u hap edhe mendimi tjeter per ndertimin e xhamis sė re por asgjė nuk u arrit ne konkluzion pritet qe brenda javes te ket konsultime me banorėt. Problem tjetėr ėsht edhe financimi i te hollave deri me tash jan grumbulluar 30.000€ vetem nga nji financues i vetem por ne presim edhe ndihmė nga banorėt dhe gurbetqarėt siē thash edhe me lart asgjė nuk u arrit ne konkluzion presim ditet ne vazhdim zoti na ndihmoft dhe na udhėzoft kah e mira dhe e drejta.Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
 
Renovim i xhamis apo xhami e re?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: