ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Rruga qė s'pati fatin deri pėrfundim...

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Rruga qė s'pati fatin deri pėrfundim...   Tue Apr 07, 2009 9:46 pm

Bėhej fjala pėr rrugėn jugperendim mė saktėsisht kthesa e par majtas tek kodra(tumba) e par nga hyrja e Dollogozhdės prej nga Livadhia,pėr asfaltimin e saj.
Ne kemi shkruajtur se kjo rrugė do asfaltohej nga fundi i vitit 2008 ose nga fillimi i vitit 2009.
Fatkeqesisht kah fundi i vitit 2008 nuk u realizua asgje,mirepo po ashtu edhe gjat fillimit te vitit 2009 nuk po u realizua asgje nga qė zgjedhjet lokale hapen telashe mes partive politike.
Gjat muajt Mars 2009,komuna e Strugės dėrgoi disa punjones per pastrimin e kėsaj rruge mirepo edhe keta punime ndaluan punen nga qė PDSH-Struge akuzoi kryetarin aktual per ndertime para kohe ose me sakt parazgjedhore.
Kaluan disa ditė,shohim punjones serish ne kete rruge me saktesisht gjisma u punes u kry dmth u hodh siper saj gurė (tompon) siē e shihni ne fotografi.E gjtih ky punim u realizua nga ish kandidati per kryetar komune z.Mendi Qyra,fatkeqesisht ky person nuk mundi te kaloj ne raundin e dyte dhe rruga mbeti vetem shtruar me tompon.
Tash fati i kesaj rruge do mbes serish Komuna e Struges e cila edhe ne buxhetin e vitit 2009 e ka te parapar asfaltimin e kesaj rruge.
Kryetari aktual z.Ramiz Merko premton ce shum shpejt do i gjej zgjidhje kesaj rruge.

Dollogozhdaret jan mesuar me shpresa,le te presim ...!?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
 
Rruga qė s'pati fatin deri pėrfundim...
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: