ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Nuk ka autobus deri sa KOMBET e kan linin e lejuar nga Komun

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mevlan
moderator
moderator
avatar

Numri i postimeve : 8
Age : 27
Vendodhja : Dollogozhda // Italia, Rimini
Registration date : 23/02/2007

MesazhTitulli: Nuk ka autobus deri sa KOMBET e kan linin e lejuar nga Komun   Sun Aug 31, 2008 12:54 am

Cito :

Shkruajti BUJARM


A mendoni se ka ardh koha per me kerku Autobus prap?
Arsyet:
- Me Ekonomik ( ma merr mendja se biletat do jen ma lir)
- Ne Kohe ( cdo gje do jet me orar )
- Me Komod ( cdokush vendin e vet, e jo 20 veta ne nje taksi)
- Me Modern ( imazh me i mir per fshatin, perparim )

Kjo pyetje nuk vlen per ata qe jan ose i kan te afermit te punsuar si taksist!!!
- Ne e ndalem vet autobuzin me nenshkrime sepse
kur ishin prone e shtetit abuzonin me ne,
vinin von, nganjeher nuk vinin fare,
shum here ne mengjes vite nje minibus i cili nuk i nxente te gjith nxenesit/studentet.
- Nga nenshkrimet tona moren fuqi taksistet tone te dashur
te cilet ne fillim ishin nen 10 veta, 2-3 prej cdo fshati,ishin pak prandaj benin pare me thes, mirpo me kalimin e kohes u shtuan, u zun njeri me tjetrin, e sot siq e dini u ndan, cdo fshat i ka te vetet gje qe nuk ka lidhje fare me logjiken, sepse duhet te presesh 4 her me teper.
- Mendoj se leht u mashtruam kur i dham ata nenshkrime, sepse edhe shoket ton taksista abuzuan me teper me ne,
niseshin von, nganjeher nuk niseshin fare,
i mbushnin taksit nga 20 veta
shum dite kishte taksi vetem per ndrrimin e turneve te nxenesve/studenteve te Niko Nestor/ Ibrahim Temo
refuzonin ti pranonin ne taksi ato bashkfshatar me te cilet nuk i kishin punet mir
rritja e cmimit te biletave etj etj
- Tash Jugotransi/Vakchare eshte nen menaxhim te ri, prone private e shqiptareve ( nese nuk jam gabim), do ishte shum interesante nese dikush nga www.dollogozhda.be do shkonte per nje bashkbisedim me pronaret e ksaj kompanie per mundsit( orarin, cmimin) qe ajo mund te ofroj dhe pengesat qe e ndalojn kete gje qe te behet realitet.

Nese ka vullnet, me pun cdo gje arrihet!!!
Pėrgjigje nga ana e stafit tone:

Duke u bazuar ne fjalet e lartpermendura ne u munduam te realizojme nje bashkbisedim me kryetarin e Jugotransi/Vakchare mirepo ishte e kot sepse nuk kishte nevoje mjafton nje pergjigje qe e morem.
Ne momentin kur autobusi ishte prezent ne Dollogozhde,dollogozhdaret si dhe rrethina u ankuan dhe kerkuan lutje ne Komune qe autobusi te ndalohet dhe te jen ne teren taksit e vogla Kombet.
Keshtu qe me an te asaj ankese, ish komuna e Dollogozhdes,ndaloi autobusin dhe ia dha linin kombeve per disa vite me rradh keshtu qe deri sa te vlej LINIA e marrur nga komuna,autobusi nuk mundet te marr linin Dollogozhde-Struge dhe anasjelltas.
Per te qene me te qarte LINIA do vlej edhe per disa vite sepse eshte shtuar nga Komuna e Struges.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.radioarta.tk
 
Nuk ka autobus deri sa KOMBET e kan linin e lejuar nga Komun
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» KQZ: Deri nė orėn 13:00 kanė votuar 35,24% e zgjedhėsve. PD: Pjesėmarrja mbi 36 pėrqind
» DERI KUR TĖ MIRREMI ME VETVETEN E JO ME ARMIKUN E VĖRTETĖ..?
» Kronologjia e ngjarjeve qė nga vitet 600 para Krishtit deri mė sot

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: