ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Ku jetojne Dollogozhdaret?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Ku jetojne Dollogozhdaret?   Wed Oct 15, 2008 4:04 am

Ne gjithmon duam te nxisim dhe te zbulojme diēka me teper nga ajo qė e dim,sepse sa ma shum te dish aq ma mir do jet.
Me te vertet eshte nje pytje qe te mundon ne shpirt,sepse pik se pari vet pyetja te vret ne moral "Ku jetojne Dollogozhdaret"? Eshte nje pytje qe sa do ta mohojm prap nuk mundemi ti fshehemi sepse edhe pergjigjja eshte teper e madhe dhe me nje pikpyetje.
Anketa jone ishte dhe del me keto rezultate:


Ku jetojn me shum Dollogozhdaret?

Vendi % Numri i votuesve


Zvicer 39% 48

Austri 15% 18

Gjermani 3% 4

Suedi 1% 1

Amerike 23% 28

Australi 1% 1

Drejtime te panjohura 1% 1


123 Vota


Por kjo serish nuk e paraqet pasqyren e vertet sepse ketu nje numer shum i vogel i Dollogozhdareve kan marr pjes ne kete anketim po ku ndodhen te tjeret..!?
Dollogozhda numėron pėrafėrsisht 2800 banorė;pjesa me e madhe tash me ka marr rruget e mergimit e pjesa tjeter ende jeton ketu pran familjes,shtepis e vendlindjes.
Sa na mallkoi ky gurbet sa qe te mos dim ti japim nje pergjigje te sakte se "Ku jetojne Dollogozhdaret".
Te humbur ne lot apo te humbur ne gezim?
Pyetje pa fund..pa pergjigje..ehh sa na mallkoi kjo perendi a thuani valle eshte me mire keshtu apo duhej te ndryshoj.

Ne kemi shum mendime por me pak realizime,sepse gjithēka qka mendohet nuk mund te realizohet.
Do kishim dashur nje dit dhe do ishte gezimi ma i madh i secilit prej nesh njeher ne jete te ishim bashk te gjithe dollogozhdaret por valle a jemi ne enderr apo sesht ēudi edhe mund te realizohet..!?

Ne mergim,gati ne ēdo vend te botes ku ndodhen Dollogozhdaret egzistojn klube te ndryshme (shoqata te vogla ose me sakte vendtakime per at pjese qe ndodhen me afer njeri-tjetrin)

Pse valle mos organizohet ndonjeher nje Manifestim Kulturor per nder te vendlindjes,duke investuar duke ndihmuar dhe duke e zvogluar mallin ndaj vendlindjes ne vendet ku jetoni? Ku mund te marrin pjese,talent te rinj e te reja,te vjeter e vjetra vetem e vetem qe te mos e harrojme traditen Dollogozhdare

Serish nje pytje,ku pergjigjja mbetet jetim sepse ne keshtu lloj organizimesh nuk jemi te interesuar sepse sna lejojn punet e kota qe ngadonjeher harxhojme neper lojra fati e ku ta dim tjeter..!?

Dasht zoti,me shpres dhe bese qe ndonjeher ne jete te jemi bashk,te njohim njeri-tjetrin dhe te jemi te fort e ta duam vendlindjen tone te dashur DOLLOGOZHDEN
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
 
Ku jetojne Dollogozhdaret?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Fadil Demaku: Demokracia primitive kosovare; O loptė e mia ma t'mirat n'katun

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: