ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Largohet Hoxhae fshatit perfundimisht..!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Largohet Hoxhae fshatit perfundimisht..!   Sun Jun 22, 2008 3:01 pm

Ashtu siē tash me eshte bere e ditur prej kohes se ramazanit per probleme qe u hasen ne xhamin e fshatit Dollogozhde,probleme te cilat ne nuk mund tu pergjigjemi,sot mendohet se u gjet nje zgjidhje.
Pra largohet perfundimisht imam Hafiz-Selajdin ef.Limani (1954) nga Shkupi,me pervoi pune ne Dollogozhde 30 vjet.
Arsyjet besojm se i dini,ne vetem mund tua cekim se gjat fillimit te vitit 2008 ne xhamin e fshatit Dollogozhde, nje numer i madh i xhemateve nuk faleshin ne xhamin e fshatit per arsyje se nuk deshironin te falnin bashk me hoxhen qe mbizoteronte ne at xhami dhe keshtu qe detyroeshin qe te falen neper xhamit e rrethines.
Nje numer i vogel i banoreve te Dollogozhde,percollen sot nga ata dyert te asaj xhamie Z. Selajdin.
Tash pritej ne punesim nje hoxhe tjeter me caktimin e banoreve te fshatit.
22.06.2008 ( Ora 11.30)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
 
Largohet Hoxhae fshatit perfundimisht..!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Agim Gashi:BARIU I FSHATIT TIM

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: