ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Humben martesat/fejesat mbrenda fshatit!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Humben martesat/fejesat mbrenda fshatit!   Mon Aug 11, 2008 2:05 am

Me te vertet koheve te fundit dollogozhdaret po humbin besimin ndaj vetvetes e me pas ndaj te tjereve.
Dita dites,jetojm dhe degjojm probleme te ndryshme qe tash me askujt si vjen ēudi nese ndodh diēka sepse jemi mesuar nga dita ne dit duke degjuar "ēudirat qė behen realitet".
Ndalohemi dikund pa prekur dikend.
Ndalohemi dikund pa u bazuar tek dikend.
Ndalohemi dikund vetem per te shpreh diēka qė ne na vendon ne dyshim.!?
Pikerisht ndalohemi aty ku presim ardhmeri,aty ku flasim e jetojm.
Behej fjala per Fejesa/Martesa!
Duke u bazuar ne baze statistikave te byros per regjistrimin e fejesave sa i perket fsh.Dollogozhdė mbrenda vitit 2007/08 22 fejesa qė jane bere vetem 1 ėshtė bėre mbrenda fshatit ( nenkupton Djali dhe Vajza te dy vin nga Dollogozhda), Ndersa 21 Fejesa ose Djali eshte feju me nje vajz qe eshte nga rrethina a po dikund tjeter ose Vajza eshte feju me djalin qe eshte nga rrethina a dikund tjeter.
Qfar problemi shkakton ky realitet!?

Ne pik se pari e vem ne dyshim menjeher pyetjen se " A e duan Dollogozhden, Rinia Dollogozhdare?" apo jane prinderit ata qe i shtyjn femijet te mos fejohen/martohen mbrenda fshatit?

" Ne si staf nuk donin fare te shkruanin per kete sepse nuk kemi ndonje arsyje personale per tiu kundervu nepermjet nje artikulli dikujt mirepo kan qene Dollogozhdaret qe e kan paraqitur si problem ndaj stafit tone"

Ne nuk duam te na keqkuptoni sepse ne realizojme atė qka ju kerkoni!
Dhe si staf mund tju udhezojm me ni shprehje

" Duani vendin tuaj,sa do i keq a i mir te jet, arma me e fort eshte besimi ne te e me pas ēdo gje rregullohet"

Ju faleminderit per mirkuptimin!


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
 
Humben martesat/fejesat mbrenda fshatit!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Agim Gashi:BARIU I FSHATIT TIM

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: