ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Drasllajc

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Drasllajc   Sun Feb 08, 2009 2:06 am

Vendbanimi i Drasllajcės gjendet nė fushgropėn e Strugės , 4 kilometra larg qendrės komunale tė Strugės . Fshati Drasllajcė ka njė lartėsi mbidetare prej 699 metra . Territori i kėtij fshati ėshtė i vogėl dhe pjesa mė e madhe e tij ėshtė tokė e punueshme prandaj popullsia merret kryesisht me bujqėsi .

Nė fshat ėshtė duke punuar shkolla tetėvjeēare . Banorėt e fshatit Drasllajcė i takojnė nacionalitetit maqedon , dhe i pėrkasin besimit ortodoks dhe ka njė kishė qė ndodhet nė hyrje tė fshatit nga ana e majtė e rrugės nga Dollogozhda . Drasllavica ka 230 shtėpi dhe 1100 banorė. Nė fshatin Drasllajcė ka shitore dhe puntori private , ambulance , ofiqari dhe objekte tė tjera tė infrastructurės. Nė kėtė lokalitet nuk ka ndonjė dėshmi tė vjetėr historike qė tė ket qenė i banuar qė nė kohrat mė tė hershme . Nė fshatin drasllajc ka edhe pompė benzini e cila gjendet nė rrugėn Strugė - Dollogozhdė .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
 
Drasllajc
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Struga dhe rrethina-
Kėrce tek: