ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Biletat e udhėtimit nuk pagohen ne rregull nga nxenesit !

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Biletat e udhėtimit nuk pagohen ne rregull nga nxenesit !   Fri Dec 05, 2008 1:06 am

Transporti publik me lini Dollogozhd-Struge dhe anasjelltas kushton 50 den,mirėpo marrėveshja mes taksisteve dhe nxėnesve dhe puntoreve e zbrit deri me 40 den.Kėshtu qė nxėnėsit dhe puntorėt pajisen me BILETA UDHETIMI.
Problemi qė haset nė marrjen e ketyre biletave ėshtė VERESIA!
Ndėrmarrjet e Transportit Publik ne Dollogozhde si: Bina Trans dhe Euro Trans (2 firma transporti publik) pėrmbajne secila nga 5 Kombe.
Stafi i www.dollogozhda.eu meson nga Natmir Alasani (dorzuesi i Biletave) se : "Nuk me shqeteson dhe sme pengon aspak fakti qė un dorzoj dhe mbledh te hollat e biletave mirepo me shqeteson fakti se deri tash jan gjithsej 36 000 den borxh nxenesit dhe shum rrall puntoret ne marrjen e biletave. Egzistojn raste qė njė nxėnės merr te hollat nga shtėpia dhe pavetdije i prish parat dhe bileta vin dhe kerkon veresi,por ka edhe raste qe prindi nuk mundet tia mundesoi argjimet e udhetimit.
Un di edhe ni tjeter zgjidhje qe ne momentin kur te dorzoj biletat te mos pranoje pa pare mirepo shumica me premton jo de i sjell tash ,jo neser dhe kjo me shtyn qe jap bileta ne veresi,sepse perderisa nuk turperohet ai per 1000 den e ēka mund te mbese tek un.
Keshtu qė bėj apel publik prej sot se pa para nuk mund te merrni bileta sepse edhe ne kemi argjimet tona dhe dikush nga ne me ata para mban familjen"

Me te vertet nje problem qe shqeteson ndermarrjet e transportit publik edhe pse nxenesit duhet ta kuptojne vet.
kurse,
Nxenesit qe momentalisht jane ne Vitin e par ne gjimnazet e Struges nga dita ne dite pritet per ta te jet transporti falas duke u bazuar ne ligjin e ri qe solli qeveria,edhe pse ne mundohemi pa mas mirepo presim nga dita ne dite pergjigjen dhe realizimin e saj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
 
Biletat e udhėtimit nuk pagohen ne rregull nga nxenesit !
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Enigma e udhėtimit nė kohė
» Nė biletat e Ballistit edhe emri ivrasėsit tė efektivit tė RENEA-s nė Lazarat
» Sjelljet e nxėnėsve nė shkollat tona

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: