Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
ForumKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Shtatori na bashkon,Gurbeti na ndalon -

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin



Numri i postimeve : 859
Age : 33
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

Shtatori na bashkon,Gurbeti na ndalon - Empty
MesazhTitulli: Shtatori na bashkon,Gurbeti na ndalon -   Shtatori na bashkon,Gurbeti na ndalon - Icon_minitimeSun Sep 02, 2007 9:28 pm


Shtatori na bashkon,Gurbeti na ndalon -Cingerrima e ziles se shkolles fillore "Nuri Mazari" bashkoi nxenesit dollogozhdar


Shtatori na bashkon,Gurbeti na ndalon - I204623696_54726_2

09.2007 Shkolla Fillore Qendrore "Nuri Mazari"-Dollogozhde sot hapi nje tempull te madh te dijes dollogozhdare,nje port mbi te cilen mund te themi se shkolla eshte si shtepia e dyt e nje nxenesi.
Sipas statistikave per shtimin e popullates ne dollogozhde,vite me radh behet zvogelimi i shtimit te popullates,ket gje mund ta vertetojme ne shkollen fillore "Nuri Mazari" duke e ditur se ne klasen e par numerohet nje numer i vogel i nxenesve,edhe pse jan 4 klasa duke e ditur se ket vit eshte eliminuar parashkolloret duke filluar drejt ne klasen e par.
E gjith ky zvogelim vjen nga martesat e teperta qe behen mbrenda ketyre viteve me letra dhe per ket arsye shtimi natyror i popullates dollogozhdare shkon ne zvogelimin e popullates.
Ket ndryshim dal nga dal po fillohet te ndikohet thelle ne famljet dollogozhdare,ne arsimin dollogozhdar,ne artin,kulturen dhe sportin dollogozhdar,dasht zoti nuk e vazhdon brez pas brezi ket elipsiod te gabuar.


Cfar ndryshimi do ket ket viti shkollor ne ShF "Nuri Mazari"?

Nxenesit prej ket vit pra 2007 do fillojn drejt ne klasen e par ne te cilen jan te ndar 4 klasa,duke e ditur se Klasa e 0 eshte eliminuar
Me kete klase do te punohet me program mesimor te invonuar per arsimin fillor 9-vjecar.
Ne kete vit shkollor ne klase te pare gjithashtu do te regjistrohen nxenes te cilet deri ne fund vitit kalendarik do ti mbushin 6 vjet te lindur prej dates 01.01.2001 deri ne daten 31.12.2001,por me keta nxenes do te punohet me programe te reja mesimore per arsimin fillor 9-vjecar.

Shtatori na bashkon,Gurbeti na ndalon - I269925283_12706_4

Shtatori na bashkon,Gurbeti na ndalon - I269925284_45815_4

Shtatori na bashkon,Gurbeti na ndalon - I269925285_35453_4
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.dollogozhda.eu
 
Shtatori na bashkon,Gurbeti na ndalon -
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Gurbeti Ne Dollogozhde
» Gurbeti Ne Fshatin Tone.

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: