ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Sms miqesie ..

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Sms miqesie ..   Tue Jun 12, 2007 6:10 pm

Nese do te zbulosh sa do te me marre malli ngri koken lart dhe shiko qiellin. Atje ku do te perfundoje pafundesia e tij,atje do te mbaroj edhe malli qe kam per ty.


Kerkohen syte me te bukur te shekullit 21 konkursi eshte i hapur... i shekullit 20 momentalisht konkursi mbyllet sepse syte me te bukur lexojne kete mesazh.

Nese Sonte Ndihesh Vetem Dhe Ke Frik Te Shohesh Endrra Ngritu Ne Kemb Hyn Ne Msn Dhe Do Te Me Gjesh Mua Brenda..!

Shinat e trenit vazhdojne paralelisht per disa mijra km por ne fund kryqezohen dhe gjejne rrugen per te vazhduar ose nje mur qe do ti ndale SI UNE DHE TY.

Nje mik i vertete eshte ai qe te mban per dore dhe te prek zemren.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: Sms miqesie ..   Tue Jun 12, 2007 6:11 pm

Mbase per boten je nje person i thjeshte, por per mua je gjithe bota...!

Bota nuk ka nevoje per lotet e tu qe te linde lulet, pot per buzeqeshjen tende qe ti bej te celin.

Kur dikush, duke te te pare ne sy, do te arrije te kuptoje zerin e qetesise tende, mund te thuash se ke gjetur nje mik te vertete!

Yjet kur rrezohen, shkojne ne nje planet tjeter, por ti ke ngaterruar drejtim dhe je ketu afer meje.

Te gjithe merkosen per te patur nje mik, por asnje nuk merkoset per te qene vet i tille.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: Sms miqesie ..   Tue Jun 12, 2007 6:12 pm

Miq gjen ne cdo cep te botes, sa keq qe bota eshte e rrumbullaket!

Te dua shume kur qan te dua shume kur qesh te dua shume kur flet te dua shume sepse ekziston...

Isha i merzitur dhe me dhe gezim, isha i lodhur dhe me ke mbajtur....fale teje rilinda serish dhe nuk do te mbaroj kurre se falenderuari zotin qe beri te te njoh.

Strehe ne Zemer nje mrekulli e quajtuar Miqesi!

Per shume njerez, miqesia qe kam une per ty eshte si nje pike e vogel e zeze, por mos harro edhe yjet nga larg duken te vogla.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: Sms miqesie ..   Tue Jun 12, 2007 6:12 pm

Nje dite qytetet do te braktisen dhe te gjithe njerezit do te vdesin me gezimin qe kane ekzstuar dikur. Une do te vdes me kenaqesine se te kam njohur edhe ty ...

Nqs bota do te te rrezohet mbi shpatulla, une do te jem gjithmone ketu me ty per ta mbajtur.TKXH

Smack! Nje puthje tani teksa po fle, qe enderrat e tua te jene me te embla!

Po te isha nje gjigand do te te mbaja mbi shpatulla, po te isha nje shqiponje do te te mbaja ne krahe, po te isha nje delfin do te te coja mes dallgeve te detit, por jam nje mik mund te te mbaj vetem ne zemer.

Nje nga gezimet me te medha te jetes eshte Miqesia dhe nje nga gezimet me te medha te miqesiese eshte te te kesh ty si shoqe!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: Sms miqesie ..   Tue Jun 12, 2007 6:13 pm

Kur te duket se asgje nuk shkon ashtu si ti deshiron...kujto se ke gjithmone nje mik.

Kjo SMS eshte plot me dashuri dhe mirekuptim per ate qe ke bere per mua...je nje mikeshe e mrekullueshme...flm

Nje mik eshte dikush qe njeh melodine e zemres tende dhe e kendon kur ti ke harruar fjalet.

Nje mik i vertete eshte ai qe VJEN kur pjesa tjeter e botes IKEN.

Te degjosh eshte nje rreze e bukur te te ofruar. Faleminderit per miqesine tende.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: Sms miqesie ..   Tue Jun 12, 2007 6:14 pm

Dyshon qe yjet jane zjarr, dyshon qe dielli leviz, dyshon qe e verteta eshte genjeshter, por mos dysha kurre tek miqesia ime per ty...

Mik i mire nuk eshte ai qe te fshin lotet por ai qe nuk te le te qash!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: Sms miqesie ..   Tue Jun 12, 2007 6:15 pm

ME KA MARE MALLI DUA TET SHIKOJ FYTYREN TENDE UN TA LEDHATOJ DUA TE TE NDIEJ SE JE NE MUA TE SHUAJ MALLIN TIM DUKE PUTHUR BUZET E TUA

Nje roman kam per ta shkruar dhe ne biblotek kom me dergu dhe femijet e tu kan per ta lexuar dhe kur te pyesin babi kush e ka shkruar ti do ti thuash nje shoqe e pa harruarr.

Shoqeria eshte si nje lule ne gremine qe e keput vetem ai qe ka guxim....

C'eshte dashuria?
Dy shpirtra ne nje trup
C'eshte miqesia?
Dy trupa ne nje shpirt

Mund ta harrosh personin me te cilin ke qeshur por kurre ate me te cilin ke qare.

Jeta s'eshte asgje pa miqesine!!!!!

Mik i mire nuk eshte ai qe te fshin lotet por ai qe nuk te le te qash!

1=Ti 2=Ne 3=Te Dua Shume

Ne boten e ndjenjave MIQTE jane yjet...disa bien, disa humbasin drite, disa fuqi...por une me siguri nuk do te bie dhe nuk do te humbas kurre drite!

Dyshon qe yjet jane zjarr, dyshon qe dielli leviz, dyshon qe e verteta eshte genjeshte, por mos dysha kurre tek miqesia ime per ty..

Gjithmone kur te jesh trishtuar shih nga qielli: cdo yll qe sheh eshte nje person qe te do, me pershendet nqs me sheh.

Miqesia qe na lidh eshte me e forte se cdo ciklon, do te me kesh prane kudo qe te ikesh, sepse nuk ka kufije per te miren qe te dua

Qe te me kerkoja qe te hiqja dore prej teje dhe te me falje boten do te te thoja: C'te bej me boten kur kam nje mik qe me ofron universin?

Ne bote ekzistojne 2 forca te medha: E mira dhe e keqja! E MIRA eshte ajo qe do te te bej gjithmone...e keqja eshte ajo qe sdo te te bej KURRE! TE DUA SHUME!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: Sms miqesie ..   Tue Jun 12, 2007 6:15 pm

Mos dysho n? at? q? t? thot? se ka frik?...!!
Por... frik? t? kesh nga ai q? t? thot? qe s'e njeh dyshimin...!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: Sms miqesie ..   Tue Jun 12, 2007 6:16 pm

Njer?zve u p?lqen m? shum? dashuria se martesa, p?r k?t? arsye romanet jan? m? arg?tues se historia
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: Sms miqesie ..   Tue Jun 12, 2007 6:17 pm

Vleresoni gjerat ne jete sepse nje dite,
kur te ktheni koken prapa,
do te kuptoni se ato gjera kane qene
VERTET TE MEDHA!.....


kur nuk ke pran ate qe do do te duash ate qe ke pran

e duam jeten ndaj na lini ta jetojme

Mendja ime, q? s'gjen prehje, b?n k?rkime
dhe rropatet me aq pyetje-e-m?rm?rime:
Kush? pse? Ēfar?? ku e kur? e si e sa?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
jeta sa e bukur dhe e zhgNumri i postimeve : 5
Registration date : 05/11/2007

MesazhTitulli: Re: Sms miqesie ..   Wed Nov 07, 2007 1:39 pm

ISHIM AQ MIQ SA QE NUK MUND TE DASHUROHESHIM
DUHESHIM AQ SHUMEEEEE SA QE NUK MUND TE JEMI
AS MIQE.....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: Sms miqesie ..   Fri Dec 14, 2007 4:05 pm

Crying or Very sad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
donaNumri i postimeve : 69
Registration date : 06/01/2008

MesazhTitulli: Re: Sms miqesie ..   Sun Jan 20, 2008 7:25 pm

TE KAM DASHUR SHUM EDHE TE DASHUR KUR TE KAM PAS,POR PRAP TE DUA EDHE PSE JETA MIQSIN NA E KA INPONUAR........A SA VESHTIR E KAM KY SISTEM AS PAK SPO ME PERSHTATET KUR E DI SE QKA KEMI QEN E TASH NA U DUHET MEJ MAT LLAFET..........E QFAR JETE AS PAK SJAM TUJ E KUPTU QYSH NA ERDH PUNA KESHTU QE NE FUND TE BISEDES MOS ME MUJT MET THAN TE DU,,,,,,,POR PRAP ME DIJE TA BEJ EDHE PSE SHKRONJAT NUK TI SHKRUAJ NE VEND TE SHKRONJAV VE PIKA ATEHER TI KE ME E KUPTUAR-SIKUR SHOK KUR KEMI QEN NE AT MENYR TE DUA NJERI TJETRIT I THOSHIM E SHKRUANIM GJYSMEN E FJALIS DHE ME TEJ ME PIKA E VAZHDOJSHIM E NE TEL NJERI TJETRIN E PYSNIM SE ATO PIKA SE GJDO TE THOSHIN.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
donaNumri i postimeve : 69
Registration date : 06/01/2008

MesazhTitulli: Re: Sms miqesie ..   Sun Jan 20, 2008 7:30 pm

EDHE MIQSIJA LUAN ROL TE RENDESISHEM NE JETEN TIME POR TASH KAM MESUAR SE EDHE GJDO MIKU\MIKE NUK DUHET PER TI BESUAR......SE KAM PAS RASTE SE EDHE NGA DISA MIQ TE MI KAM QEN E TRADHTUAR SEPSE PER MES MEJE ENDRREN E TYRE E KAN REALIZUAR.........ANDAJ TASH GJITHMON E KAM KET FJAL PARASYSH---------BESNIK BANU A BES MOS I ZE KERKUJT---------
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Sms miqesie ..   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Sms miqesie ..
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Adelina Dardha: Poezi " Miqesia"

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Forumi i Dashurisė :: SMS Dashurie-
Kėrce tek: