ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Klima

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Klima   Thu Apr 26, 2007 6:10 pm

Klima
Prej tė gjitha vendbanimeve pėr rreth, Dollogozhda ėshtė mesi mė i ngroftė. Nė veri mbrohet nga mali Karaorman. Prej erės sė Veriut qė sjell lumi Sateska mbrohet nga Krasta, kurse prej erėrave tė perendimit e mbron Zabeli i Beut.

Ėshtė e vėrtet se bora e parė nė ultėsirėn e Strugės shkrihet nė Dollogozhdė. Nė tė dalė prej fshatit Zhepin, aty ku ėshtė krasta mė e ulėt ose ku mbaron krasta, rritet njė fik i egėr dhe aty bora shkrin mė parė. Banorėt e Dollogozhdės thonė se kėtė copė vend e rrahin erėrat e ngrohta tė Jugut.

Me rritjen e drunjėve nė mal si dhe me paksimin e tė rreshurave tė shiut dhe borės disa vite me radhė, nga burimi i Dollogozhdės, qė rrjedh nė fund te krastės, buron pak ujė dhe nuk mjafton as pėr furnizim e e fshatit me ujė pėr pije. Edhepse mė parė nga po ky burim ėshtė vaditur toka pjellore e fshatit. Kjo ndikon nė mikrokrimen e Dollogozhdės. Mė tė vjetrit thonė, se mė parė nė male ka rėnė mbi 2 m borė, dhe atėherė burimi ka pasur mbi 10 vijė ujė pėr ujitjen e fushės dhe ka punuar edhe mulliri i fshatit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
 
Klima
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Gjithcka Per Dollogozhden-
Kėrce tek: