ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Baba dimri i keti viti mendon per femit dollogozhd

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Baba dimri i keti viti mendon per femit dollogozhd   Fri Apr 20, 2007 5:51 pm

Per here te pare ne dollogozhd me sponzorizues nga shoqata e mergimtarve ne zvicer behet nje kalim ndermjet rrugeve Dollogozhd-Livadhi-Koroshisht me babadimer i cili shperndate dhurata te ndryshme.Nisja u be ne dollogozhd,me nje kamion te vogel ne te cilen siper ishte shoqeria kulturore besa dhe babadimri.Me te vertet shum femij ishin te gezuar dhe prisnin rruges per marrjen e dhurates te fundit.Se shpejti do jete prezente edhe videoja e incizuar.Kjo ishte lajmerimi i keti organizimi:

Lajmerim

Te dashur femije ket vit babadimri I vitit te ri mendon per ju, ai edhe pse ndan disa minuta qe te kaloe me ne, ju ftojm te gjithve te presim dhurata qe do na sjelle.
Me date 31.12.2006 prej ores 15.00 babadimri do kaloje ne Dollogozhd-Livadhi-Koroshisht ,Per te shperndare dhurata te ndryshme per femijet..

Dollogozhd= Prej ores 15.00 deri me 15.30 babadimri do jet prezent dhe do kaloj an e mban dollogozhdes.Ndaj femij na pritni dhe merrni dhuraten e fundit te keti viti nga babadimri.

Livadhi= Pas mbarimit ne dollogozhde ai kalon ne Livadhi Ju presim femij pran rruges kryesore,Prej ores: 15.30-15.50

Koroshisht- Nga Livadhia kalon ne Koroshisht.Femi te dashur ju presim edhe ju rruges kryesore.Prej ores:16.00-16.20

“Ndersa ne mbremje qytetar te nderuar kudo qe te jeni ne 20.30 ne Dollogozhd se bashku te jeni.”


Sponzor : Shoqata e mergimtarve dollogozhdar ne Zvicer

2006-2007
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
 
Baba dimri i keti viti mendon per femit dollogozhd
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Suzana Kuqi: Dhuratat e kėtij viti
» Art kulturė dhe poezi kushtuar 34 vjetorit tė demonstratave tė viti 1981

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: