ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Fillon Serish SHKA "BESA" Me Prova...

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Fillon Serish SHKA "BESA" Me Prova...   Fri Apr 20, 2007 5:49 pm

Pjesa e Par :

Pas ni kohe te shkurter SHKA "BESA" prej 28.03.2006 fillon serish me aktivitetet e saj duke filluar me ushtrime per valle te reja duke e mar si piksynim patrionatin e shkolles fillore" Nuri Mazari" me 5 Maj, dhe me e rendesishme qe eshte, dalja ne Keng Jeho,Ne Gusht 2007.
Sot po ashtu eshte rrit edhe numri i valltareve te cilet jan ne te njejten moshe pra 15 vjeqare,me korografe Festime Zhaku dhe ndihmesit e saj Pellum Veliu dhe Argent Alasani.
Ushtrimet si gjithmone pregatiten ne sallen e shkolles fillore,ne nje ambien te gjere dhe te gjate dhe me kushte te volitshme per ushtrime.


Pjesa E Dyt:

Ne realizimin e koncertit me rastin e vitit te ri,u mblodhen disa te holla gjat shkuarjes neper publik me nje kuti ne te cilen u mblodhen 2500 den dhe 20 frenga,realizuesit ne nje diskutim perfunduan se me ata te holla te blihet nje radion per SHKA "BESA".
Po ashtu nga se edhe me lart cekem se ushtrojm disa valle te reja,prej sot filluan duke pregatit ni valle patriotike duke mar parasysh biografine e te ndjerit Nuri Mazari,te cilen valle me perkushtim pregatitet me rastin e patrionatit te shkolles fillore.
Se shpejti do jen aktive edhe fotografite mirpo ne munges te aparatit na vjen keq sepse nuk mundemi te vendojm menjeher.


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
 
Fillon Serish SHKA "BESA" Me Prova...
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Adelina Dardha: Poezi " E ėmbla ime nėnė" Gezuar nėnė diten e lindjes sot me 14 Shkurt. Me mall tė puth.
» Shaban Cakolli:Aksion humanitar i "Im- Zeichen- der-Liebe" dhe "Dibranit-transport" pėr invalidėt e luftės sė Kosovės
» Nė Filadelfia u promovua libri "Pėrjetė me ty" i autorit Ivzi Ēipuri (1)
» Iren Papas: NĖ KUVENDIM ME MITET (Prof. Dr.ADRIATIK KALLULLI mbi librin e Irena Gjonit "Marredhenie te miteve dhe kuiteve te Bregdetit ...

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: