ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Historia e fatit t? njeriut!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Historia e fatit t? njeriut!   Fri Apr 20, 2007 12:01 am

Krijoi Zoti gomarin dhe i tha:

Do tė jesh gomar, do tė punosh prej mėngjesit e gjer nė mbrėmje.
Do tė bartėsh nė shpinėn tėnde ēdo gjė qė tė ngarkojnė dhe do tė
Jetosh 30 vjet.

Ndėrsa gomari u pėrgjegj:
Le tė jetė sipas dėshirės Tėnde Zot i nderuar, por ... 30 vite janė shumė, a nuk ėshtė mė mirė tė jenė 10?

Zoti dėgjoi lutjen e gomarit dhe e bėri tė tillė. ( -20)

-------------------------------------------------------------------------------------

Pastaj, Zoti krijoi qenin dhe i tha:

Do tė jesh qen. Do tė ruash shtėpinė e njeriut. Do tė hash ēka tė japin dhe do tė jetosh 25 vite.

Dhe qeni u pėrgjegj:

Le tė jetė dėshira Juaj Zot, por ..... 25 vite janė pak si shumė. A nuk ėshtė mė mirė 10?

Zoti aprovoi lutjen e tij dhe e bėri tė tillė. ( -15 )

-------------------------------------------------------------------------------------

Mė tej krijoi Zoti majmunin dhe i tha:

Do tė jesh majmun. Do tė kėrcesh prej dege nė degė dhe bėsh majmunllyqe pėr argėtimin e rrethit tėnd dhe do tė jetosh 15 vite.

Majmuni u pėrgjegj:

Letė jetė dėshira Juaj Zot, por ..... 15 vite janė pak si shumė.
A nuk ėshtė mė mirė 5?

Zoti aprovoi lutjen e majmunit dhe e bėri tė tillė. ( -10)

-------------------------------------------------------------------------------------

Mė nė fund Zoti e krijoi njeriun dhe i tha:

Do tė jesh njeri, krijesa mė intelegjente nė tokė. Tė tė zotėrosh me botėn dhe me ēdo gjė nė te, pėrveē me gruan. Kėte nuk do ta arrish kurrė. Do tė jetosh 30 vite.

Dhe njeriu iu pėrgjegj:

Tė falenderoi shum dhe letl jetė dėshira yte o Zot, por ... 30 vjet janė pak. A nuk kisha mundur ti shtoi edhe ato 20 qė nuk i deshi gomari, 15 qė i refuzoi qeni dhe 10 qė nuk i deshi majmuni?

Ia plotėsoi Zoti dėshirėn njeriut dhe e krijoi tė tillė. ( 30 + 20 + 15 + 10 = 75 ! )
-------------------------------------------------------------------------------------

Prandaj njeriu jeton 30 vite si njeri.

Pastaj martohet dhe jeton 20 vite si gomar, duke punuar prej mėngjesit gjer nė mbrėmje dhe duke bartur nė shpinėn e tij barrėn e tėrė familjes.

Pastaj shkon nė pension dhe jeton 15 vite si qen, duke e ruajtur shtėpinė dhe duke ngrėnė atė qė ia japin.

Dhe nė fund, jeton edhe 10 vite si majmun, duke kėrcyer nga banesa nė banesė tė fėmijėve tė vet pėr tė argėtuar nipėrit e vet
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
 
Historia e fatit t? njeriut!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Skandaloze: Pėr gjashtėmijė euro, shkodranen ia shesin njė plaku tė Kosovės (Video)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Humor :: Shaka/Hajgare/Vica :)-
Kėrce tek: