ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 dashuri e deshtuar

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
Tilda

avatar

Numri i postimeve : 4
Age : 31
Vendodhja : tr
Registration date : 20/04/2010

MesazhTitulli: dashuri e deshtuar   Fri Apr 23, 2010 3:23 pm

Ne te kam merzitur
nuk ke pse ta fshehesh.
Ne udhen e pafund ke rastin te zgjedhesh.
Zinxhiri qe na lidhte
Zvarritet i keputur.
Me mua u merzite ?
Un ika dhe pa u lutur.
Di dhe te kerkoj falje per kohen qe te lodha
Per ty un isha sllave
ku sduhej shkelur shkova.
E ne kaq lot pafajesie derdhur per ty
Un kerkoj nga zoti me te madhin ndeshkim:
"Zoti te dhente me te madhen DASHURI
e ne te pac fatin tim".
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
dashuri e deshtuar
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ish i dashuri i kėrkon ndihmė Jahjagės: Pėr hir tė dashurisė qė kemi pasur e luta tė mė gjejė njė punė
» Ahmet Murati: Poezi: Titulli: "Ninulla e dashurisė"; Poetry: Title: "Lullaby of Love"
» Skender Korēa: Elegji...vaji dashurie
» Nje dashuri fatale-Tregim-nga-Raimonda Moisiu
» Njerėzimi ka nevojė pėr paqe, dashuri e respekt, e jo pėr urrejtje e trazira

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Forumi i Dashurisė :: Poezi Dashurie-
Kėrce tek: