ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 dashuri e deshtuar

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
Tilda

avatar

Numri i postimeve : 4
Age : 31
Vendodhja : tr
Registration date : 20/04/2010

MesazhTitulli: dashuri e deshtuar   Tue Apr 20, 2010 10:39 pm

Ne te kam merzitur
nuk ke pse ta fshehesh.
Ne udhen e pafund ke rastin te zgjedhesh.
Zinxhiri qe na lidhte zvarritet i keputur.
Me mua u merzite ?
Une ika dhe pa u lutur.
Di dhe te kerkoj falje
per kohen qe te lodha.
Per ty un isha skllave,
ku duhej shkelur shkova.
E ne kaq lote pafajsie derdhur per ty
un kerkoj nga zoti me te madhin mallkim:
Zoti te dhente me te madhen dashuri
e ne te pac fatin tim. Sad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
dashuri e deshtuar
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ish i dashuri i kėrkon ndihmė Jahjagės: Pėr hir tė dashurisė qė kemi pasur e luta tė mė gjejė njė punė
» Ahmet Murati: Poezi: Titulli: "Ninulla e dashurisė"; Poetry: Title: "Lullaby of Love"
» Skender Korēa: Elegji...vaji dashurie
» Nje dashuri fatale-Tregim-nga-Raimonda Moisiu
» Njerėzimi ka nevojė pėr paqe, dashuri e respekt, e jo pėr urrejtje e trazira

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Forumi i Dashurisė :: Poezi Dashurie-
Kėrce tek: