ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 DIKUR LUAJA ME NDEJNEN E SAJ

Shko poshtė 
AutoriMesazh
love_jonnyNumri i postimeve : 2
Registration date : 22/10/2009

MesazhTitulli: DIKUR LUAJA ME NDEJNEN E SAJ   Thu Oct 22, 2009 1:29 am

nese per ne ska qen
me shum se nje cast
nje puthje pergjysme lene
ca fjale e lote me pas
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
love_jonnyNumri i postimeve : 2
Registration date : 22/10/2009

MesazhTitulli: Re: DIKUR LUAJA ME NDEJNEN E SAJ   Fri Oct 23, 2009 10:55 pm

ELEGJI

(kushtuar asaj)


po fryn e zemra ngushtohet me kapilar
po rrjedhe gjak si me thike vritet
shpirti qe po vdes,shpirti i vrar
shuhet si vaj qiriu dhe sgrihet


u pllakos vetja,sandak i rande
pluhur e balte mbeshtolli gjith trupin
krisme e madhe u ndi sikur nje lande
zemra pushoi se rrahurri dufin

zdirgjet vetmia shendrrohet ne zog
qe perplas flatrat rreth veti
nis nje vaj te dhimbshem mbi shtog
se ne sy i vjen nje vale e hidht rremeti

se ne sy i vjen ajo qe dikur pati ne shpirt
mundohet ta dalloj permes uraganit
po se len jo ajo vale ac e hidht
dhe nis nje fluturim permes tufanit

dhe nis te perleshet me duhine
pikturen e saj ta shpetoj nga llava
dha shprit, u tret bashke me stuhine
dha shpirt, u zhduk dhe me se pava
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
leoNumri i postimeve : 2
Registration date : 27/10/2010

MesazhTitulli: Re: DIKUR LUAJA ME NDEJNEN E SAJ   Wed Oct 27, 2010 4:34 pm

Nese per ty isha gjithcka per mua ishte thjeshte nje preje koheve te mia te mira qe po kaloja me ty thjeshte te doja por jo me zemer
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: DIKUR LUAJA ME NDEJNEN E SAJ   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
DIKUR LUAJA ME NDEJNEN E SAJ
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Forumi i Dashurisė :: Poezi Dashurie-
Kėrce tek: