ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Kriza ekonomike goditi edhe mėrgimtarėt tanė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 27
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Kriza ekonomike goditi edhe mėrgimtarėt tanė   Mon Aug 10, 2009 3:28 am

Mėrgimtarėt kėtė vit me pushime tė shkurtuara dhe pengesa nė realizimin e dasmave. Kjo shkaku i krizės ekonomike botėrore qė ka kapluar gjithandej.
Njė numėr i konsiderueshėm i mėrgimtarėve dollogozhdar as qė kanė ardhur nė vendlindje, shkaku i frikės nga humbja e vendit tė punės qė edhe ashtu kanė filluar tė reduktohen. Por sipas deklaratave tė tyre, kriza ekonomike ndjehet me tė madhe tek mėrgimtarėt.
“Nė tėrė Evropėn ka krizė, sepse ashtu e kam punėn qė kam ecur nė gjithė Evropėn dhe me tė gjithė qė kam bisedu nė krizė kan qenė tė gjithė”, u shpreh njė mergimtar dollogozhdar i cili jeton ne Zvicėr
"Sivjet edhe tė holla kemi mė pak, rrogat na janė zvogėluar e me to edhe orėt e punės shprehen disa mėrgimtarė tė tjerė Dollogozhdar. Ēdo muaj vjen sa mė i vėshtirė e sidomos pėr ata qė janė me familje atje.
“Vendet e punės atje janė zvogėluar mė shumė. Papunėsia atje ėshtė ngritur sivjet edhe tė holla kemi mė pak edhe punė kemi pasur mė pak”, u shpreh njė mėrgimtar tjeter dollogozhdar i cili jeton ne Austri
“Ka ndikuar edhe nė manifestimet, ėshtė dashur patjetėr ti shkurtojmė disa tradita, sepse kriza ndjehet edhe nė familjet mė tė vogla e mos bisedojmė pėr familjet mė tė mėdha”, theksoi njė mėrgimtar tjetėr i cili jeton ne Itali.
Njė pjesė e madhe e mėrgimtarėve tanimė janė kthyer pėr nė perendim. Ndėrsa pjesa qė pritet kėtė javė tė frekuentojnė vendlindjen janė mėrgimtarėt qė ndodhen nė pjesėn e Gjermanisė dhe njė pjesėn e Italisė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
 
Kriza ekonomike goditi edhe mėrgimtarėt tanė
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ndue Marku: A mud te reduktohet kriza ekonomike e Gereqise ne nje krize sociale te shoqerise.....
» Shkrime nga Xun Ēetta:Ndodhi edhe kjo
» Dyshohet se me armėn qė u vra Xhemajl Mustafa, u plagosėn edhe Fetah Rudi e Ejup Visoka
» Nuk heqin dorė nga greva edhe pse janė tė rraskapitura
» Lajme mbi rezultatet e zgjedhjeve:Edhe PD-ja edhe PS-ja kane filluar te festojne fitoren!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: