ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Kryesia e pėrkohėshme e xhamisė sė Dollogozhdės me pak ndry

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Kryesia e pėrkohėshme e xhamisė sė Dollogozhdės me pak ndry   Fri Jun 26, 2009 10:23 pm

Kryesia e pėrkohėshme e xhamisė sė Dollogozhdės me pak ndryshime fiton mandat 4 vjeēar (2009-2013)Argent Alasani shkruan:

Nė bazė tė takimit tė mbledhjes sė kėshillit tė xhamisė sė fsh.Dollogozhdė, tė mbajtur mė dt. 25 Qershor 2009, Kėshilli i pėrkohėshėm nė mbledhjen e tij diskutoi rreth:1. Kryesi e re

2. Masat qė duhet marrur pėr ato qė nuk paguajnė anėtarėsimin (hoxhėn e fshatit)

3.Diskutime tė ndryshme


Kryesia e pėrkohėshme:

1. Raif Mazari Muteveli
2. Enes Shaqiri zv.Muteveli
3. Resmi Adili Anėtar
4. Naxhi Kurtishi Anėtar
5. Ismet Alasani Anėtar
6. Qani Bilali Anėtar
7. Afrim Kica Anėtar
8. Mirdash Zhaku Anėtar
9. Rami Dervishi Anėtar
10. Ashim Ziba Anėtar
11. Vedat Islami Anėtar
12. Nebi Neziri Anėtar
13. Agim Sela Anėtar
14. Kaim Dauti Anėtar
15. Shpetim Shazimani Anėtar
16. Qerim Dauti Anėtar
17. Avdi Sllatina AnėtarMbledhjen e hapi Raif Mazari -Muteveli

Raif Mazari sqaroi se duhet krijuar kryesi e re, po ashtu theksoi se gjat mandatit 1 vjeēar tė kėsaj kryesie nuk ka pasur asnjė ankes apo kritik nė adresė tė saj. Dhe si shkak i kėsaj, propozoi tė hidhet nė votim vazhdimi i mandatit tė po kėsaj kryesie, pra kėrkoi qė kėsaj kryesie t’i jepet edhe njė mandat tjetėr 4 vjeēar.

Nė vazhdim, pasiqė nuk pati asnjė qė do tė ishte kundėr kėsaj kryesie; u vendos qė edhe pėr 4 vitet nė vazhdim (2009-2013), kryesia aktuale tė vazhdojė punėn e saj. Ndėrsa ajo qė ėshtė pėr tu theksuar ėshtė se: ish muteveliu Nebi Neziri dhe anėtari Qerim Dauti dhanė dorėheqje dhe njėkohėsisht lėshuan mbledhjen.

Nė vazhdimėsi tė mbledhjes u dhanė mendime qė Listės sė kėshillit tė xhamisė sė Dollogozhdės t’i shtohen edhe disa emra nga gjeneratat mė tė reja; ku u propozuan si anėtar: Kushtrim Bilali, Artan Ameti, Ermir Dervishi dhe Elvis Ziba.

Dmth: Nga mbledhja e Kėshillit tė kryesisė dhe kėshillit tė xhamisė sė Dollogozhdės me mandat 4 vjeēar 2009-2013, autorizohen kėto persona:

1. Raif Mazari Muteveli
2. Enes Shaqiri zv.Muteveli
3. Resmi Adili Anėtar
4. Naxhi Kurtishi Anėtar
5. Ismet Alasani Anėtar
6. Qani Bilali Anėtar
7. Afrim Kica Anėtar
8. Mirdash Zhaku Anėtar
9. Rami Dervishi Anėtar
10. Ashim Ziba Anėtar
11. Vedat Islami Anėtar
12. Agim Sela Anėtar
13. Kaim Dauti Anėtar
14. Shpetim Shazimani Anėtar
15. Avdi Sllatina Anėtar
16. Kushtrim Bilali Anėtar

17. Ermir Dervishi Anėtar

18. Albrim Ziba AnėtarKy kėshill, (me pak ndryshime) u rizgjodh pėr mandat 4 vjeēar!Nė mbledhje morėn pjesė:


1. Raif Mazari Muteveli
2. Enes Shaqiri zv.Muteveli
3. Resmi Adili Anėtar
4. Ismet Alasani Anėtar
5. Qani Bilali Anėtar
6. Afrim Kica Anėtar
7. Mirdash Zhaku Anėtar
8. Rami Dervishi Anėtar
10. Vedat Islami Anėtar
11. Nebi Neziri Anėtar
12. Agim Sela Anėtar
13. Shpetim Shazimani Anėtar
14. Qerim Dauti Anėtar
2. Masat qė duhet marrur pėr ato qė nuk paguajnė anėtarėsimin (hoxhėn e fshatit):


Personat tė cilėt nuk e kanė paguar anėtarėsimin e xhamisė sė Dollogozhdės, nuk u takon shėrbimi i hoxhės sė xhamisė nė rast tė: morti apo dasme.
Nė mėngjesin e sotshėm 26.05.2009, dėgjuam disa zėra tė ndryshėm nga Dollogozhdarėt duke e nėnvlersuar kėtė kryesi dhe duke mos qenė tė kėnaqur! Por pėrsėri vazhdon “avazi” i vjetėr, dhe pėrsėri askush nuk del dhe tė ngrej njė procedur pėr zgjedhje tė njė kryesie tjetėr, por secili flet dhe nuk vepron.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
 
Kryesia e pėrkohėshme e xhamisė sė Dollogozhdės me pak ndry
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: