ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Vjeshte ne mes te veres

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Vjeshte ne mes te veres   Sat Jun 20, 2009 1:26 amPas diteve te nxehta te qershorit pritet qe ne fundjave te kemi reshje shiu dhe ulje te theksuara te temperaturave me 8 grade celcius. Por keto kthesa te menjehershme te motit reflektohen edhe ne shendetin e qytetareve te cilet jo rralle ndihen te lodhur, kane gjume, apo ndryshime te tensionit. Ndryshimi i temperaturave favorizon edhe shperndarjen e virozave dhe moshat me delikate jane femijet dhe te moshuarit.

Mjeket keshillojne konsumimin e sa me shume lengjeve, frutave dhe zarzavateve dhe ne momente lodhjeje te shkeputen per t’u qetesuar disa minuta ne ajer te paster.

Dėrguar tė Thursday, 18 June @ 17:34:14 CEST nga argent
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
 
Vjeshte ne mes te veres
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» DITA E VERES NE TORONTO

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: