ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Rinia dollogozhdare. Pse “ngeci” ?!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Rinia dollogozhdare. Pse “ngeci” ?!   Sat Jun 20, 2009 1:26 am

Si zakonisht, nė Dollogozhdė edhe kėsaj rradhe puna e organizimit shoqėror (rinor) “ngeci”. Nė bisedat e pėrditshme ndėrmjet rinistave tė Dollogozhdės sa her qė vjen e bie fjala pėr ēėshtjen e organizimit qė u mor para zgjedhjeve komunale (nė mars, 2009), jo rrallėher dėgjojmė: e dija se s’ka gjė prej saj-thot njėri, s’bėhet gjė te ne- ia pret tjetri. Pra me njė fjalė vėrehet njė pesimizėm nė shtresėn e gjėrė rinore. Nė kėtė artikull ne do tė pėrpiqemi tė shpjegojmė se ēka nė tė vėrtetė bėhet dhe mund tė bėhet te ne, nė lidhje me atė se ēfarė ka bėrė rinia dhe ēfarė pritet prej saj. Si vetpjesmarrės nė organizimin e rinisė, mund tė them se rinia dollogozhdare aspakt nuk duhet tė ushqehet me pesimizėm por pėrkundrazi duhet tė jetė krenare pėr punėn e saj!

Ajo nė momentin mė kritik tė gjysmėvitit 2009 tregoi se ka ēka tė jap nė rast nevoje ( organizimi pėr tu pėrgjigjur njėzėrit, pėr tė mbrojtur Strugėn shqipėtare), gjė e cila nė Dollogozhdė u realizua pas iniciativės qė mori rinia dhe bashkoi antarėt e partive rivale shqiptare nė njė mbledhje qė u mbajt nė lokalet e shkollės fillore,- gjė qė mori pėlqimin e tė gjithė pjesmarrėsve dhe urimet erdhėn nė adres tė rinisė. Tash sfida e radhės pėr rinin dollogozhdare ėshtė qė tė bėj regjistrimin si organizat e pavarur, gjė e cila pritet tė ndodh nė ditėt nė vazhdim dhe me kėtė rast tė mund tė shtrij aktivitetin e saj mė seriozisht. Po pėrse punėt ecin kaq ngadal mund tė pyes dikush!? Sa i takon asaj se pėrse ky pasivitet, shkaku kryesor qėndron nė atė se rinia nuk arriti tė siguroj njė lokal tė pėrshtatshėm ku do tė mund tė bėnte planifikimin e aktiviteteve tė saj. Zyra aktuale qė iu dha rinisė nuk plotėson as kushtet minimale pėr tė bėrė veprimtari me karakter shoqėror, kėshtuqė kėshilli i rinisė po bėn pėrpjekje qė tė mund tė sigurojė njė lokal tė pėrshtatshėm qė do tė mundėsonte takime mė tė shpeshta rinore (sidomos, kryesisė dhe antarėve). Pėr fund ne u bėjmė apel tė gjith rinistave tė Dollogozhdės se puna e rinisė ka ngecur por nuk do tė thot se ėshtė ndalur dhe ka mbaruar, por ėshtė njė ngecje qė mund tė tejkalohet dhe pėrsėri do tė vazhdoj realizimi i planprogramit dhe arritja e vizionit tė Rinisė dollogozhdare. Autor i textit : Artan Ameti

Dėrguar tė Wednesday, 17 June @ 21:51:01 CEST nga argent
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
 
Rinia dollogozhdare. Pse “ngeci” ?!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: