ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Tė mėrkurėn pasdite shi dhe bubullima

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Tė mėrkurėn pasdite shi dhe bubullima   Wed Jun 17, 2009 12:39 pm
Tė martėn dhe tė mėrkurėn moti do tė jetė pak mė i nxehtė me temperature qė do tė mbėrrijnė deri mė 35 gradė celsius, ndėrsa pasditen e sė mėrkurės do tė fryjė erė e fortė e shoqėruar me shi dhe bubullima. Tė enjten dhe tė premten priten qė tė vazhdojnė reshjet e dobėta tė shiut tė cilat do tė ulin temperaturat pėr dy deri mė tre gradė celsius. “Tė martėn moti do tė jetė me diell, mė i nxehtė se tani me vranėsira tė pakta, ku dhe do tė fryjė erė e lehtė nga drejtime tė ndryshme.

Temperaturat e ditės do tė luhaten nga 27 deri nė 35 gradė Celsius”, sqaruan nga shėrbimi meteorologjik. Sipas sinoptikėve tė mėrkurėn paradite do tė jetė mot i ngrohtė dhe me diell, ndėrsa pasdite moti do tė destabilizohet dhe do tė ketė shira me interval tė shkurtėr kohor, do tė fryjė erė e fortė si dhe do tė ketė bubullima. Temperaturat e mėngjesit do tė luhaten nga 14 deri mė 19 gradė celsius, ndėrsa ato tė ditės nga 26 deri me 35 gradė. “Tė enjten dhe tė premten moti do tė jetė i ngrohtė dhe me vranėsira lokale”, thanė meteorologėt. Tė enjten temperaturat e mėngjesit do tė lėvizin nga 9 deri mė 14 gradė Celsius, ndėrsa temperaturat e ditės nga 23 deri mė 31 gradė Celsius. Po asht do tė fryjė erė nga drejtime tė ndryshme. Tė premten do tė fryjė erė e ngrohtė jugore, ndėrsa temperature e mėngjesit dhe tė ditės do tė jenė tė ngjashme me ato tė njė dite mė parė. Gjatė fundjavės, temperaturat pritet qė tė rriten sėrish dhe tu afrohen atyre tė fillimit tė kėsaj jave. “Tė shtunėn dhe tė dielėn do tė ketė njė rritje tė lehtė tė temperaturave. Temperaturat e mėngjesit do tė lėvizin nga 10 deri mė 14 gradė celsius, ndėrsa ato tė ditės nga 25 deri mė 33 gradė celsius”, sqaruan nga shėrbimi meteorologjik. Edhe njė vit mė parė nė kėtė periudhė kishte mort tė ndryshueshėm me erė tė fortė qė shkuli edhe drunjtė.

Dėrguar tė Tuesday, 16 June @ 11:52:32 CEST nga argent
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
 
Tė mėrkurėn pasdite shi dhe bubullima
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: