ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 A realizohen takime dollogozhdare nė mėrgim???

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: A realizohen takime dollogozhdare nė mėrgim???   Wed Jun 17, 2009 12:39 pm
Me tė vėrtet ėshtė interesante fakti se shpesh herė kam dėgjuar se nė Zvicėr,Austri dhe Amerik egzistojnė disa shoqata qė mbrojnė interesat e dollogozhdarėve dhe njėkohėsisht realizohen edhe takime dollogozhdare nėpėr ato klube ku ėshtė vendosur ajo shoqatė. Vallė a egzistojnė kėto shoqata apo jan vetėm fjalė ? 3 vjet ka qė merrem me kėt web-faqe qė ia kushtoj DOLLOGOZHDES,vullnetarisht! 3 vjet qė skam parė kurrė interesim nga mėrgimtarėt dollogozhdar pėr Dollogozhdėn dmth skam vėrejt aktivizim nė vendimet qė merren sot nė Dollogozhdė, nė punėt qė kryhen sot nė Dollogozhdė,apo diēka punė tė realizojnė kėto shoqata tė themi se egzitojnė gjithmon duke e ditur se edhe mėrgimtarėt dollogozhdar jan pjesė e kėsaj vendlindje. Qellimi qė shkruaj kėtė artikull ėshtė se shoh njė mos interesim nga mėrgimtarėt dollogozhdar pėr tė kryer njė urė lidhėse mes dollogozhdarėve vendas dhe dollogozhdarėve nė mėrgim. Ta zėm sikur nė Zvicėr,Austri dhe Amerik egzistojn shoqata pėr interesat Dollogozhdare! Dollogozhda sot deri diku,edhe ka arrit disa qellime edhe jo,sot nė Dollogozhdė kemi shum probleme,si psh: Problemi i ujit,problemi i kanalizimit,problemi renovimit apo xhami e re,problemi i mirbatjeve tė varrezave dhe shum probleme tjera. Pse mos nėse egzistojn kėta shoqata shembull mė tė thjeshtė marim : SHOQATA e Dollogozhdarėve nė Zvicėr nga fondi i saj buxhetor,tė ndajė 1000 euro nė vit pėr tė paguar njė person i cili do ketė pėr detyr mirmbatjen e varrezave tė fshatit. SHOQATA e Dollogozhdarėve ne Austri nga fondi i saj buxhetor,tė ndajė 1000 euro nė vit pėt tė punėsuar njė person i cili do ketė pėr detyrė mirmbatjen e pėrroit tė fshatit. SHOQATA e Dollogozhdarėve ne Amerik,nga fondi i saj tė ndajė njė shumė tė caktuar dhe duke kėrkuar ndihma nė emėr tė shoqatės dhe nė emėr tė Dollogozhdarėve nė ambasadėn e Amerikės ne Maqedoni,apo nė vendet islamike pėr tė ndėrtuar njė xhami nė fsh.Dollogozhdė. Dollogozhdarėt tė tjerė qė jetojnė nė Gjermani,Suedi,Itali,Australi apo nė vende tė tjera duke ndėrhy me vepra duke renovuar,apo duke ndihmuar ndonjė student,ndonjė familje qė i nevoitet ndihmė drejtpėrsedrejti me atė qka ata duan tė ndihmojnė. (janė disa shembuj,tė mos keqkuptohemi) Ma mer mendja se ndoshta dikush prej jush do mendojė? "Jo mor dikush tė rrij tė rrapi tė pij kafe ditė e natė neve tu ndihmojmė" por,Dollogozhda sėsht e imja dhe e jotja,por ėshtė e JONA! Nėse ne nuk veprojmė,atėher kush do veproj pėr ne? Thjesht,pik sė pari duhet tė krijojmė njė urė lidhese mes nesh! Nuk do tė thotė qė ai fond qė do mblidhet nga ana juaj tė vij nė Dollogozhdė dhe tė menaxhohet nga bashkėsia lokale sepse sot me tė vėrtet besimi ėsht humb,por pyetja qė na mundon mė shumė ėshtė PSE MERGIMTARET DOLLOGOZHDAR NUK KOMUNIKOJNE DREJPERSDREJTI ME PUNTORIN QE DO IA OFROJNE ATE PUNE QE DO E KEN CAKTUAR ? Ndoshta nuk kan fond dollogozhdaret ne mergim,po atėher pse dėgjojm se nė mėrgim dollogozhdarėt janė tė organizuar dhe mundohen ti ndihmojnė Dollogozhdės?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
 
A realizohen takime dollogozhdare nė mėrgim???
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: