ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Mirė se tė vini gurbeēar nė Dollogozhdė!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Mirė se tė vini gurbeēar nė Dollogozhdė!   Wed Jun 17, 2009 12:33 pm
Ashtu siē ēdo vit,familjet e ndryshme dollogozhdare,dita ditės presin me mall bitė,niperit nuset e kshu me rradh..Edhe nė kėto vite e njejta rrugė vazhdon. Dollogozhda me 3500 banor,ku njė numėr tepėr i madh jeton jasht vendlindjes ,shtėpia e oborre tė boshatisura,familjarėt presin kete vere me 2-3 jave te ēmallen ne vendlindjen e tyre. Ne baze te anketes sonė se A do vini per pushimet verore 2009 ne Dollogozhde? nje numer me i madh jane duke i numeruar ditet se kur te vin,nje numer mesatar jan te zgjenjyer nga vendlindja per arsyje personale qe nuk i dim dhe nje numer i vogel nuk kan kohe te vin. Sipas situates,parashikohet qe ne kete vite te ken ardh me shum banor nga F.Dollogozhde ne vendlindjen e tyre. Gjat muajt Qershor presim njė numer banoresh nga Dollogozhda- banues ne Amerike. Ndersa ne muaj ne vazhdim presim te gjithe gurbeēaret.

Gjat ketij sezoni 2009 parashihej shum plane vetem e vetem per te sjellur deri ne bashkimin dhe bashkpunimin edhe me tutje me gurbeēaret duke ua bere me dijeni se ky vend eshte edhe i tyre. Pregatitjet e restoraneve,kafeneve dhe shitore jan te pergatitura me plot supirza vetem e vetem per te kriju nje atmosfere teper te madhe dhe te paarritshme per ti bere gurbecaret ti nxjerrin mallin e vendlindjes brenda 4 javesh. Kshu qė MIRESEVINI GURBECAR! Jeni te mireseardhur ne shtepin tuaj..!?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
 
Mirė se tė vini gurbeēar nė Dollogozhdė!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: