ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Pėrfundojn shkollėn fillore 46 semi-maturantė Dollogozhdar..

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Pėrfundojn shkollėn fillore 46 semi-maturantė Dollogozhdar..   Fri Jun 05, 2009 6:36 pm

Pėrfundojn shkollėn fillore 46 semi-maturantė Dollogozhdar...por..?
SHF "Nuri Mazari"-Dollogozhdė prej filimit tė saj brez pas brezi ka nxjerr gjenerata e gjenerata! Sot pėrfundojn edhe gjeneratat e lindur ne vitet 1994/95,tė cilėt sonte festojn edhe mbrėmjen e semimaturės. Kjo gjeneratė kishte 46 nxėnės tė ndarė nė 2 paralele(klasa). SHF"Nuri Mazari'-Dollogozhdė po ashtu ėshtė njė qendėr edhe e 2 shkollave tjera 8 vjeēare,pra SH"Ekrem Jakupi'-Koroshishtė dhe "Aki Dika"-Livadhi. Nxėnėsit pėrfunduan kėtė vitė me sukses dhe nga shtatori ato do u drejtohen dyerve te gjimnazeve tė Strugės. Tė gjithė do vazhdojn shkollimin nga qė shkolla e mesme tash ėshtė bėr e detyrueshme. Pėr ta festuar mbrėmjen e semi-maturės kujdestarėt e klaseve te 3 shkollave kan vendosur ta festojn nė ambientet e Hotel "Apolonia'-Strugė.

Problemi qė ėshtė shkaktuar tek prindėrit tė gjithve u vjen habi se duke pasur 2 restorante nė Dollogozhdė,dhe njė restoran ne Livadhi,kjo mbrėmje te realizohet nė Strugė a vite me rradh ėshtė festuar nė restorantet e fshatit tonė ose nė Livadhi. Turp ėshtė tė ikish prej vendit tonė e tė shkojsh dikund tjeter,duke u bazuar gjithmon "Vallė tė tjerėt a vin ndonjeher ta festojn nė Dollogozhde ( bėhej fjala semimaturante e shkollave tjera te rajonit te Struges) Sigurisht njė pėrgjgije do ishte JO sepse secili pėrkrah njeriun e vet por ja qė ne Dollogozhdarėt hecim me kėmbėt e tė tjerėve dhe qėndrojm nėn hijen e dikujt.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
 
Pėrfundojn shkollėn fillore 46 semi-maturantė Dollogozhdar..
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: