ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Rinia e dėshtuar- Njė hap para e dy hapa prapa...

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Rinia e dėshtuar- Njė hap para e dy hapa prapa...   Fri Jun 05, 2009 6:34 pm
Njė revoltė apo pakėnaqėsi e rinisė dollogozhdare, e cila e zhgėnjyer nga njė pritje e gjatė qė bėri duke besuar se njė ditė rinia do tė ketė “Sallė rekreativo sportive” apo diēka tė kėtij lloji, qė do tė vinte si pėrfitim apo si njė borxh qė ia ka Komuna e Strugės f. Dollogozhdė, ishte ajo qė nxiti rininė tė organizohet nė njė mbledhje ku do tė shqyrtoheshin pėrfitimet e mundshme me rastin e zgjedhjeve lokale,qė dmth gjithēka ndodhi para zgjedhjeve. Njė muaj reshtazi kjo rini mori shum inciativa dhe deri diku arriti tė dėgjohet.Me disa mbledhje qė mbajti rinia dollogozhdare arriti tė formoi njė kėshill i cili do i kordinonte punėt. Ky kėshill arriti tė marrė njė zyrė ne ambientet e ish-Komunės sė Dollogozhdės(Hapi Parė)

Mė pas gjithmon para zgjedhjeve ky kėshill mer vendim qė ndaj partive politike shqiptare nuk do i vendojė kusht nga qė Vota ėshtė personale dhe e fshehėt ( Hapi i dyt). Rinia dita ditės interesohej se ēka do bėhej mė pas. Raundi i parė i zgjedhjeve lokale mbaroi (22 mars 2009),nė balotaxh shkoi kr.Ramiz Merko nga BDI (bashkimi demokratik per integrim) dhe Fijat Canoski ( PEI). Struga u vėndu nė rrezik,erdhi situata deri ne Do fitoj "SHQIPTARI" apo "Maqedoni",kėshtu qė (HAPI I TRET) i rinis dollogozhdare ishte qė organizoj njė mbledhje duke i grumbulluar tė gjithė Dollogozhdaret pa marr parasysh a i pėrkisnin partive tjera politike. Edhe ky hap doli me sukses ,por zgjedhjet mbaruan.Rinia ia dha fitorėn e Dollogozhdes Ramiz Merkos. Zgjedhjet mbaruan...Qellimi i rinis dollogozhdare ishte vazhdimi i saj me projekte. Pas zgjedhjeve Kėshilli i rinis dollogozhdare u mundua tė regjistroj kėt forum si njė organizatė ( organizatė dmth: Bashkim shoqėror, qė ka qėllime tė caktuara, zhvillon veprimtari tė rregullt dhe vepron sipas normave tė vendosura nė statutin ose nė rregulloren e vet. Me pak fjalė mund tė themi se: Organizatė ėshtė njė grup njerėzish tė organizuar,duke pas amblemen e vet,firmėn e vet me an tė sė cilave mund te dritohej nė ēdo institucion pėr tė kėrku projekte,ndihma e kshu me rradh,por ende nuk ėshtė realizuar sepse sot mungon vullneti i rinis Dollogozhdare. Ku humbi ajo rini,qė gjat kohes se zgjedhjeve ēdo ditė pyesnin Si de ia bėjm,ēka do bėjmė.? Ku qėndron problemi,mungon vullneti apo rroft interesi secili shikon drejtimin e vet pėr tė fituar. Pse nė Dollogozhde diēka niset me vullnet e pasion dhe mė pas braktiset duke mos i bėr von askujt? Ehhh..Rini e dėshtuar...Ehhh Rini e paorganizuar...Ehhh INTERES PERSONAL ...Ehh tash mė vjen ndėrmend se shprehja qė dikur thoshte " Tė gjithė pėr njė, e njė pėr tė gjithė' ėshtė zėvėndėsuar me "Secili pėr vete,dhe zoti pėr tė gjithė"...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
 
Rinia e dėshtuar- Njė hap para e dy hapa prapa...
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: