ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 A do i lidhin dollogozhdarėt me ujėsjellėsin e ri apo do qen

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: A do i lidhin dollogozhdarėt me ujėsjellėsin e ri apo do qen   Fri Jun 05, 2009 6:31 pm

A do i lidhin dollogozhdarėt me ujėsjellėsin e ri apo do qendrojnė ende me tė vj
Jo gjithcka mund tė bėhet pa dijenin e dollogozhdarėve,jo gjithēka mund tė bėhet pa realizuar njė plan,e sidomos kur bėhej fjal pėr njė interes tė pėrbashkėt. Kėto ditė Dollogozhdėn e shohim nė njė kaos,me punime pėr vendosjen e ujėsjellėsit e ri, me prishjen e asfaltit e me pun tė ndryshme. Efekti i mir i kėsaj pune ėshtė se ndėrrohet ujesjellesi i vjeter me atė tė ri dhe kjo ėshtė njė arritje e mir nga qe uji i pijshem duhet te ket me shum kujdes ne sjelljen e saj deri ne shtepit tona,mirepo shtrohet pyetja A DO E LIDHIN TE GJITH DOLLOGOZHDARET ME UJESJELLIN E RI?

Problemi qendron se per te lidh me ujesjellesin e ri ēdo shtepi deri tek rruga ku eshte e vendosur pėrēuesit ( cevat) e ujit duhet ti mbuloje vete harxhimet si per perēues (ceva),si per gėrmimin e tokes ashtu edhe per lidhjen me perēuesin kryesor. Matematika e thjesht minimum i bie ēdo shtėpi ti kushtojn 700 euro por maximum (_____) shifer e pa identifikuar. Kjo te vendon ne dileme,mir qe u be germimi i tokes dhe u vendosen ujesjellesat e ri por a do i lidhin dollogozhdaret me ujesjellesin e ri apo do qendrojne ende me te vjetrit? Qfar vendimi do marr Bashkesia lokale e Dollogozhdes,perderisa para se te fillojn keto punime nuk u mbajt asnje mbledhje me dollogozhdaret qe keto gjera te sqaroehehin me par e jo sot ,sepse sot mund te ket telashe te ndryshme mes katundareve
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
 
A do i lidhin dollogozhdarėt me ujėsjellėsin e ri apo do qen
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: