ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Cfare mendoni se vjen mbas vdekjes???

Shko poshtė 
AutoriMesazh
..PrInCeZz--B[A]bY..
moderator
moderator
avatar

Numri i postimeve : 330
Age : 27
Vendodhja : dollo/ zivcer
Registration date : 11/01/2007

MesazhTitulli: Cfare mendoni se vjen mbas vdekjes???   Wed Mar 14, 2007 4:37 pm

E di qe kjo pyetje eshte pak si "kot" te themi po me teper e hapa kete teme per te pare "imagjinaten" tuaj edhe ne qofte se mendoni ndonjihere rreth vdekjes dhe asaj cka na pret mbas saj. Tani kjo varet dhe nga besimi i njeriut ...po kisha qejf mos te hynim ke feja dhe te shkruanim se si e mendonit ose edhe donit ju te ishte "jeta" mbas vdekjes.
Arrow Pres mendimet tuaja.... Wink ju pershendes te gjithve.... Very Happy Very Happy

_________________
...xXx...oo°°•● Eshte e pamundur edhe te dashurosh, te jesh i urt edhe i mencur...Me mire eshte te meritosh e mos te fitosh, sesa te fitosh e te mos meritosh...Jeta eshte vizatim ne te cilen s'mund ta perdorim gomen per fshirje ●•°°oo ...xXx...

O¤*'*¤((Æ`¤»٠°•● Pr!nCeZz--][B.A][bY ●•°٠·«¤“Æ))¤*'*¤O
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: Cfare mendoni se vjen mbas vdekjes???   Wed Mar 14, 2007 10:18 pm

Jeta " Pas Vdekjes" Mendoj se egziston dhe eshte jeta me e gjate, sic e dim se ket jet e kemi prov per jeten pas vdekjes. Mendoj se jeta pas vdekjes eshte e ndare ne Ferr dhe Parajse , ai/ajo person qe e ka kaluar proven (pra jeten ne toke ) ne rregull dmth ka respektu zotin mendoj se dyet e parajses jan te hapura ndersa ai i cili ka ber qef ne ket toke duke mendu O CE NI JET KA NJERIU edhe ben 1000 probleme me vjen keq po Ferri e pret..

Keshtu kam degju,keshtu mendoj..

Ndersa me shku sipas kuranit duet te flasesh me ore te tera.....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
anonimja-dollo

avatar

Numri i postimeve : 136
Vendodhja : Ne erresiren e mergimit..
Registration date : 22/12/2006

MesazhTitulli: Re: Cfare mendoni se vjen mbas vdekjes???   Thu Apr 19, 2007 10:27 pm

mbas vdekjes vjen jeta e re ne parajse apo ne fer
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.be
ardianaNumri i postimeve : 66
Vendodhja : Gjakovė
Registration date : 30/03/2007

MesazhTitulli: Re: Cfare mendoni se vjen mbas vdekjes???   Sat Apr 21, 2007 2:39 am

Un besoj ne jeten pas vdekjes,dhe jam shum e sigurt se atje na pret gjykimi i cili varet se qfar vepra kemi bere ne en kit jet,dhe ne baz te kesaj percaktohet vendbanimi yn,GJENETI ose GJEHNEMI...
Kshtu mendoj une duke u bazu ne librin e shenjte KURANI...
Un kam besim shum te madh te ALLAHU,dhe kjo jet per mua edhe vtem nje sprove,dhe asgje me shum....
JETA PAS VDEKJES EGZISTON...edhe ska nevoj per fakte se ajo akoma ska ndodh por kur te ndodh do te vjen nje dot qe i thojn dita e KIJAMETIT,edhe ne at dit do te behet gjykimi,dhe njerzit e mir do te jen basht ne PARAJS e te kqit ne FERR,prandaj edhe besoj dhe deshiroj te vij kjo dit sepse do te behet klasifikimi i njrzve....

duhet te jetojm ket jet,vetem duke pas qellime te mira...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Engjellushja

avatar

Numri i postimeve : 118
Vendodhja : Ne Qjell
Registration date : 03/12/2006

MesazhTitulli: Re: Cfare mendoni se vjen mbas vdekjes???   Fri Jul 06, 2007 9:25 pm

ehhhhhhhhhhhhhh sikur ta dija Rolling Eyes do kisha shum deshir te dija se qka do ndodhe me jeten time ne te ardhmen po ashtu edhe pas vdekjes mirpo per fat te keq kete nuk e din askush perveq ZOTIT I CILI ESHTEN 1 NE KET BOT Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.pa-web.net
BujarMNumri i postimeve : 141
Registration date : 25/01/2007

MesazhTitulli: Re: Cfare mendoni se vjen mbas vdekjes???   Thu Jul 12, 2007 10:42 am

...


Edituar pėr herė tė fundit nga BujarM nė Sat Aug 30, 2008 10:54 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
..PrInCeZz--B[A]bY..
moderator
moderator
avatar

Numri i postimeve : 330
Age : 27
Vendodhja : dollo/ zivcer
Registration date : 11/01/2007

MesazhTitulli: Re: Cfare mendoni se vjen mbas vdekjes???   Thu Jul 12, 2007 12:06 pm

nuk beson ne zot?

_________________
...xXx...oo°°•● Eshte e pamundur edhe te dashurosh, te jesh i urt edhe i mencur...Me mire eshte te meritosh e mos te fitosh, sesa te fitosh e te mos meritosh...Jeta eshte vizatim ne te cilen s'mund ta perdorim gomen per fshirje ●•°°oo ...xXx...

O¤*'*¤((Æ`¤»٠°•● Pr!nCeZz--][B.A][bY ●•°٠·«¤“Æ))¤*'*¤O
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BujarMNumri i postimeve : 141
Registration date : 25/01/2007

MesazhTitulli: Re: Cfare mendoni se vjen mbas vdekjes???   Thu Jul 12, 2007 12:17 pm

...


Edituar pėr herė tė fundit nga BujarM nė Sat Aug 30, 2008 7:34 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
..PrInCeZz--B[A]bY..
moderator
moderator
avatar

Numri i postimeve : 330
Age : 27
Vendodhja : dollo/ zivcer
Registration date : 11/01/2007

MesazhTitulli: Re: Cfare mendoni se vjen mbas vdekjes???   Thu Jul 12, 2007 12:20 pm

ahaaaa si do qe te jet sikushi e ka jeten e vet mendimin e vet Wink

_________________
...xXx...oo°°•● Eshte e pamundur edhe te dashurosh, te jesh i urt edhe i mencur...Me mire eshte te meritosh e mos te fitosh, sesa te fitosh e te mos meritosh...Jeta eshte vizatim ne te cilen s'mund ta perdorim gomen per fshirje ●•°°oo ...xXx...

O¤*'*¤((Æ`¤»٠°•● Pr!nCeZz--][B.A][bY ●•°٠·«¤“Æ))¤*'*¤O
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Cfare mendoni se vjen mbas vdekjes???   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Cfare mendoni se vjen mbas vdekjes???
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Diskutim i pergjithshem-
Kėrce tek: