ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 KUSH DO FITOJ ME SHUME? UN QE TE JAP PUNEN APO UN QE E BEJ P

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: KUSH DO FITOJ ME SHUME? UN QE TE JAP PUNEN APO UN QE E BEJ P   Fri Jun 05, 2009 6:30 pm
Kurdoherė qė nė Dollogozhdė punohet,Dollogozhdarėt nuk din asgjė se si behen kėto punime,kur fillojn e kur mbarojn,ēfar matriali u hidhet e ēfar nuk u hidhet e kshu me rradh e gjith kėto mos dijeni vin si rezultat i keqmenaxhimit tė Bashkesis lokale se Dollogozhdes.Bashkesia lokale e fsh.Dollogozhde nuk i ka lajmeruar bashkfshataret ne asni takim (mbledhje) por takimet behen neper kafene me rrethin e ngushte e njerzve. Pik se pari ne pyetem disa anetar te bashkesis lokale se Dollogozhdes se a kan dijeni per keto punime qe sot behen ne Dollogozhde ata na u pergjigjen se skan ide se ēka behet por ēeshte ma e keqja jane anetar te bashkesis lokale. Mua personalisht me vjen shum mire kur Dollogozhda ndertohet e sidomos kur punohet per diēka te rendesishme siē eshte nderrimi i ujesjellsit dhe kanalizimi por sme pelqen fakti se si behen keto pune dhe plane. Bashkesia lokale e Dollogozhdes nuk tregon diēka konkrete. Pik se pari ne si Dollogozhdar nuk dim se ku do vendohen "perēues" (ceva) e ku nuk do vendohen duke e ditur se ēdo muhalle duhet te vendohet; pik se dyti nuk dim prishja e asfaltit a duhet te asfaltohet serish apo do mbes ashtu e prer dhe flliqur nga gėrmimet,qe dmth se nuk e dim SKICEN E PUNES e kjo vjen si rezultat i keqmenaxhimit te bashkesis lokale. Bashkesia lokale e fsh.Dollogozhde siē vijon: 1.Fejzi Ziba ( kryetar) 2.Kaim Dauti (anetar) 3.Ismet Alasani ( anetar) 4.Zirajet Shaqiri (anetar) 5.Imer Dani (anetar) 6.Bardhyl Sela 7.Shkelzim Bariu 8.Afrim Dani 9.Juni Ziba Nuk i ka informuar fare Dollogozhdaret ne menyr zyrtare ( me an te ni takimi mbledhje) per punimet qe kan shum rendesi ne Dollogozhde. Sepse keto punime njeher behen e jo sa er te duam,sepse keto punime kushtojn shum. Ku eshte projekti i UJESJELLSIT TE RI? Kush qendron pas kesaj? + Tenderi qe u hodh ne komune konkuruan disa firma pikerisht nga Dollogozhda,mirepo ky tender fitohet nga nje firm maqedone keshtu qe kjo firm krijon bashkpunim me nje firm tjeter nga fsh.Veleshte dhe firma qe duhet te punoje rreth ujesjellsit ne Dollogozhde ia jep punen nje Dollogozhdari ,e gjith kjo eshte nje lėmsh nga qė i bie te ndeshen ne pytjen KUSH DO FITOJ ME SHUME? UN QE TE JAP PUNEN APO UN QE E BEJ PUNEN?

A DO KET SUKSES NDERRIMI I UJESJELLSIT?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
 
KUSH DO FITOJ ME SHUME? UN QE TE JAP PUNEN APO UN QE E BEJ P
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: