ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Demokraci e vdekur pėr sė gjalli - DOLLOGOZHDA e vdekur pėr

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Demokraci e vdekur pėr sė gjalli - DOLLOGOZHDA e vdekur pėr   Fri Jun 05, 2009 6:29 pm

Demokraci e vdekur pėr sė gjalli - DOLLOGOZHDA e vdekur pėr sė gjali !Jo pa qellim kemi qendruar tė heshtur gati 2 javė pa dhėnė ndonjė lajm pėr Dollogozhdėn. Kohėn e fundit duke i analizuar mė mirė Dollogozhdarėt kam ardh shpesh nė pėrfundim se pėr Dollogozhdėn nuk ia vlen tė shkruash edhe 2 fjalė. E keqja tek ne ėshtė se ne njiheni njėri-tjetrit dhe deri diku kjo tė kufizon nė fjalėn e lirė. Shikoj si rrjedhin punėt nė Dollogozhdė dhe shpesh ndeshėm me vetėn a egzisoj unė?a egzistojn tė tjerėt? Sot ku nė fjal egziston termi DEMOKRACI po nė veper JO! Sot nė Dollogozhdė bėhen biznise tė ndryshme duke vjedhur dhe duke i bėr dėm Dollogozhdes,duke i shfrytėzuar ata persona qė mundohen tė sakrifikojn per kete vend,duke shikur me shum interesin personal por pa ven ne dukje se demi qe shkaktohet e vuan krit Dollogozhda. Sot i frigohemi edhe fjales se lire. Kam dash te shkruaj shum artikuj ne lidhje me shum manipulime qe organizohen ne Dollogozhde,manipulime me te cilat populli i ka verejt por secili mbrohet duke mos prishur familjen dhe personalitetin e vet e kshu ne vuajm. .. Jam i ri dhe kam shum rrug per te ecur,dua te shpreh at qe e ndjej dhe qe e shoh,dua te shpreh ate qka me ben dėm mua dhe dollogozhdareve,dua te zbuloi ato qe bejn sikur e duan Dollogozhden brenda dites por mbrenda nates behen manipulime te ndryshme , un Dua ta shoh Dollogozhden e Lirė,po kur. . .? kur . . .? Shum pyetje i bej vetes,po pergjigje sme jep. . Mundohem te flas me veten po edhe vetja me duket memece. . . valle pse? Dua te shkruj shum gjera qe behen ne dėm Dollogozhdareve por kam frik . . .Jo se kam frik un fizikisht,por kam frike se mos prish familjen time dhe ardhmerin time duke shkruar per dike qe vjedh ne kurrizin e Dollogozhdareve qe ato pasoja do ndihen me vite,sepse nese un shkruaj askush sdo me perkrah;secili mbron veten duke heshtur, e kjo heshtje ne na izollon dhe gati na qon drejt fundit. Ku do ku ta rrotullojsh Dollogozhdėn,gjithkund behen manipulime, gjithkund vidhet,gjithkund behen pazare te ndryshme, gjithkund izollohet fjala e lir,nga qe duhet nese e shkruan apo e shpreh fjalen e lir dhe te realt duhet te futesh ne probleme pse shkruan e pse shpreh fjalen e lir.

"Jeto nė heshtje,nga frika "
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
 
Demokraci e vdekur pėr sė gjalli - DOLLOGOZHDA e vdekur pėr
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: