ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Si te krenohem se JAM DOLLOGOZHDAR

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Si te krenohem se JAM DOLLOGOZHDAR   Sat May 09, 2009 3:02 pm

Zakonisht,kam shkruar per Dollogozhden per vendlindjen tuaj dhe tonen. Kur me pyetshit,un pergjigjesha. E di,tash jam ne gjendje shum pergjigjeve,s'ju kam dhene pergjigje sepse edhe vete si kam ditur,por tash sadopak kam mesuar mbi historine e fshatit tim Dollogozhden dhe e ndjej pse duhet te jem krenar se jam Dollogozhdar... Une,Dollogozhdar jam. Kam lindur,jam rritur dhe ketu jam D.m.th. Dollogozhdar me emer,me mbiemer,permes legjendash dhe burimesh. Dollogozhdar jam,une,i bluajtur mire neper guret e mullirit dhe i situr mire neper sitat e njerzve te moralshem. D.m.th. nese do te shkruash per Dollogozhden,do te thote te jesh Dollogozhdar,sepse perndryshe do te zhytesh neper kodrat dhe malet e lashta te ketij vendi. Dollogozhda,vendlindja ime dhe e juaja!..pra te respektuar dollogozhdar,te gjitha gjurmet qe le jeta pas,humbin,por ama,gjurmet e vendlindjes JO! E mire apo e keqe,fundi eshte vendlindja juaj,fundi eshte shtepia juaj ku koka dikur domosdo do te bjere.

Dollogozhda,e dha provimin dhe tash fale jush te nderuar permendet neper keng dhe legjenda,permendet ne libra ashtu siē thuhet te permendemi edhe ju dhe te mos vdisni kurre! Sepse,ju e dini qe shume kan vdekur e jan harruar kurse juve do tju mundesohet qe shembelltyra juaj te jete e pavdekshme ne internet. Dollogozhda e imja dhe e juaja ka nevoje per ne,se ne perbejme nje shtylle nga kater shtyllat e saj. Dollogozhda e zhytur nen hijen e rende te sllaverizmit,ashtu heroikisht jeton pret e percjell breza e brezni,niper dhe mbesa. Sa here te kujtojsh Dollogozhden se pari perkujto rrapin qindra e qindra vjeēar qe aq burra ka pritur e percjellur edhe prap nuk eshte thinjur. Dollogozhda e shekullit XXI eshte sy ēel siē ishte edhe neper te tjere shekuj,Ajo deshiron sa me teper djem te kete dhe ta ngope syrin nen hijen e rrapit,ku me te vertet bisedohet per preokupimet e saj... Pra kjo eshte Dollogozhda ime e juaja e ngritur lart e sy ēel perpara jush qe ju mbron ne gjoksin e vet te perhershem Vellezer dhe motra,kudo qe te jeni Dollogozhda eshte betuar me dore ne zemer se: Nuk do tju le asnjehere vete,do te jete me ju sikur nena qe ruan birin e saj; fundi,Dollogozhda eshte nena juaj dhe ju e keni ndertuar e rindertuar,e do ta ndertoni e rindertoni,ashtu siē kenaqet nena me birin,pra brezat lindin e vdesin,por Dollogozhda JO! E kjo eshte Dollogozhda e imja dhe e juaj,qe me ben te ndjehem krenar. Prandaj Dollogozhdar ne veēanerisht gurbeēar te respektuar qe me ju behet edhe me e begatshme dhe me e vyer dhe thot sy me sy se edhe kapacitetin tuaj e ka dhe per ju ben ēmos te doni vendlindjen,te jeni ata qe duan vendlindjen dhe te dilni te apeluar ne perkrahje e siper. Ne jemi ata qe i kendojme,apo i shkruajme Por,ja qe koha kerkon vete perkrahes per kete pune te shkoqitur se leximi thuajse ka rene. Po ne dhe ju duhet te ngrejme ate dhe jepni perkrahje "kokave te mdhaja" se vetem ata e parashikojne te ardhmen,sepse te miren e mbuloi e keqja.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
 
Si te krenohem se JAM DOLLOGOZHDAR
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: