ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Sė shpejti ''SHKA BESA ME VIZIONE TE REJA''

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Sė shpejti ''SHKA BESA ME VIZIONE TE REJA''   Sat May 09, 2009 3:00 pmSi rezultat i dėshirės sė madhe tė rinisė Dollogozhdare, pėr tė afirmuar vlerat dhe traditėn kulturore-artistike tė Dollogozhdės dhe Trevės Strugane,kėrkon gjithmon te gjeje dashamires te artit dhe kultures te cilet do e mirmbajnė dhe do punojne me te. Koheve te fundit SHKA BESA-Dollogozhde,ka ecur me hapa te shpejta,te pasigurta vetem e vetem pėr tė mbajtur traditen tone dhe per ta prezantuar vallen shqiptare ne ēdo trev shqiptare. Por vallet te cilat kjo shoqeri i ka prezantuar publikut shqiptar dhe me gjere tash mė nuk kan shum interes tek publiku por ato do mbeten ne arkivin e kesaj shoqerie. Pritej dhe njekohesisht kerkohej mbeshtetja e dashamireve te artit,per te rifilluar serish me prova kjo shoqeri por kesaj rradhe duke ushtruar edhe 2 valle te reja. Gjithēka i lihet kohes por per nje kohe te shkurter kjo shoqeri do filloj te shkelqej ashtu siē ka shkelqyer gjithmon.

SHKA BESA,tash per tash eshte nje shoqeri shum e varfer ekonomikisht por ate e pasuron talentėt e ri tė cilet e mbeshtesin nė ēdo lloj situate per kete arsyje mertiojn nje falemenderim ne emer te tradites dollogozhdare. Se shpejti,SHOQERIA KULTURE ARTISTIKE "BESA"-do na ngrej moralin dollogozhdar dhe do prezantoj shum me mire vallen shqiptare,kulturen dollogozhdare dhe traditen dollogozhdare.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
 
Sė shpejti ''SHKA BESA ME VIZIONE TE REJA''
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: