ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Mėrgimtarėt dollogozhdar shijojnė ditėt pranverore sė bashku

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Mėrgimtarėt dollogozhdar shijojnė ditėt pranverore sė bashku   Sat May 09, 2009 2:59 pmAshtu siē ēdo vit,familjet e ndryshme dollogozhdare,dita ditės presin me mall bitė,niperit nuset e kshu me rradh..Edhe ne keto vite e njejta rrugė vazhdon...Edhe pse zakonisht ardhja e mėrgimtareve(shumica e tyre) bėhej gjat sezonit te dimrit dhe veres nuk pėrjashtohet mundėsia qė kėt kohė te bukur pranevere disa mėrgimtar ta shijojn nė shtėpin e tyre ne vendlindjen e tyre. Bėhej ardhja e njė numri tė madh te mėrgimtareve kryesisht nga Zvicra,Austria dhe Italia. Dollogozhda me 3500 banor,ku nje numer teper i madh jeton jasht vendlindjes ,shtepia e oborre te boshatisura,familjaret presin mėrgimtaret duke u ēmallur me to ne vendlindjen e tyre prandaj ju urojm mirseardhje te gjithe atyre qe vinė shpesh ne vendlindjen e tyre sepse ne na gėzon fakti se Dollogozhda kur i ka bashk tė gjithė banorėt Shkėlqen.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
 
Mėrgimtarėt dollogozhdar shijojnė ditėt pranverore sė bashku
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» INSIATIV E NJĖ GRUPI MĖRGIMTARĖSH DHE ANTAR TĖ LDK-sė, RUGOVISTA ME ZEMĖR PĖR TĖ PROPOZUAR AGIM GASHIN

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: