ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Hapi i dyt i Rinis Dollogozhdare..

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Hapi i dyt i Rinis Dollogozhdare..   Sat May 09, 2009 2:57 pm

Forumi rinor dollogozhdar (FRD) sot po fillon tė luaj njė rol kryesor nė vendimet dhe momentet kryesore kur bėhej fjala pėr Dollogozhdėn E dim qė mė 22.03.2009 patėm zgjedhje lokale nė Maqedoni,nė kėto zgjedhje konkuruan 3 parti shqiptare ne Strugė kėshtu qė edhe banorėt e Dollogozhdės u dan 3 palė. Nė kėto zgjedhje pati fatin BDI tė fitoj por bashk me tė doli ne balotazh edhe PEI (kryesuar nga pala maqedonase) Struga u vėnduan ne rrezik ! S'dihej se kush mund te fitoj,duhej domosdoshmėrisht bashkimi i shqiptareve ne Struge. Flasim nė Dollogozhdė..

Vite me rradh gjat kohės sė zgjedhjeve Dollogozhdaret ndahen njeri-tjetrin apo pėrfolen dhe urrehen nga qė jan tė ndar njeri ne njeren parti e tjetri ne partin tjeter. Erdh momenti qe koha e kerkonte bashkimin ,jo se ne skemi qene bashk por vet njerzit e sillnin diēka te tille qe ne mos jemi bashk. Forumi rinor Dollogozhdar,realizoi me 03.04.2009 nje takim apo nje mbledhje me te gjithe bashkfshataret e fshatit ku kjo mbledhje u udhehiq nga kryesia e rinis Dollogozhdare,kryetar i deges se BDI -DOllogozhde z. Mentor Ibrahimi , Kryetari i deges se PDSH-Dollogozhde z.Juni Ziba, kryetari i deges se DR-Dollogozhde Z.Zuri Arsllani,kryetari i bashkesis lokale Dollogozhde Z.Fejzi Ziba dhe nje perfaqesues nga xhamia e DOllogozhdes. Ne mbledhje pati shum te ftuar dhe njekohesisht shum te interesuar pati nje debat mjfat interesant ku ne perfundim solli bashkimin e Dollogozhdareve per nje te ardhme sa me te mire. Ky bashkim i dollogozhdareve menjeher u percoll neper fshatrat tjer dhe po ashtu edhe te tjeret ben te njejten gje siē ben Dollogozhdaret dhe ky bashkim i shqiptareve solli nje fitore me 16650 vota per Ramiz Merkon dhe 14951 per Fijat Canoskin.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
 
Hapi i dyt i Rinis Dollogozhdare..
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: