ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Aksioni i rinistave dollogozhdar vazhdon. . .

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Aksioni i rinistave dollogozhdar vazhdon. . .   Mon Feb 23, 2009 12:13 am

Sonte 22.02.2009 nė lokalet e SHF "Nuri Mazari'-Dollogozhdė,rinia Dollogozhdare mbajti mbledhjen e dytė me inciativėn e shqyrtimit te problemeve qė preokupojnė rininė Dollogozhdare.
Sonte si pika diskutimi ishin
Krijimi i forumit dollogozhdar dhe vizioni i tyre.
Ne mbledhje pati debate vetem e vetem per tu sqaruar se kjo inciative e rinis Dollogozhdare nuk ka as ngjyrim politik te nje partie politike por thjesht te vrapojme per interesa te perbashketa.
Me keqardhje e themi se ne kete mes te rinis mungonte femra dollogozhdare por ne mbledhjet tjera te shpresojme se do ftohen te marrin pjese dhe njekohesisht ne keshillin e rinis dollogozhdare tpakten 2-3 te jen femra.
Nga 100 rinista,u propozuan kėto persona ne forumin e rinis dollogozhdare:

1. Blerim Zhaku
2. Pellum Veliu
3. Ermir Dervishi
4. Artan Ameti
5. Arif Zhaku
6. Shpendim Iljazi
7. Feti Ziba
8. Ermir Dani
9. Isa Isko
10. Naim Pollozhani
11. Mustafa Kurtishit
12. Argent Alasani
13. Neim Zhaku
14. Bekim Zhaku
15. Verim Ziba

kurse pas formimit te forumit rinor ne Dollogozhde ,ky forum doli ne perfundim e krijimit te keshillit te rinis se Dolllogozhdes dhe ne krye te kesaj liste votuan

1.Blerim Zhaku
2.Ermir Dervishi
3.Artan Ameti
4.Shpendim Iljazi
5.Feti Ziba
6.Naim Pollozhani
7.Arif Zhaku

Pas krijimit te keshillit te rinis se Dollogozhdes,tash pritet te mbahet edhe nje mbledhje me rinin e Dollogozhdes dhe te kerkohet nga bashkesia vendore e Dollogozhdes nje zyre ne lokalet e ish Komunes se Dollogozhdes ku tpakten rinia Dollogozhdare te mundet te marre informacione,te kontrolloj gjendjen e Dollogozhdes dhe gjithmon te bej antarsimin e anetareve.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
 
Aksioni i rinistave dollogozhdar vazhdon. . .
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: