ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Rinia nė mbledhje diskuton se. . .

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Rinia nė mbledhje diskuton se. . .   Mon Feb 16, 2009 2:30 am

Ashtu siē u tha nė lajmėrim se mė datė 15.02.2009 nė ora 20:30 nė lokalet e SHF "NURI MAZARI-Dollogozhdė,se rinia dollogozhdare organizon mbledhje nė lidhje me zgjedhjet lokale,pėr shqyrtim e problemeve qė preokupojnė rininė Dollogozhdare sonde rinia doli me disa mendime,kritika dhe paragjykime.
Mbledhja filloi nė ora 20:30 nėn prezencėn e 50 rinistave edhe pse pritej me shumė por nga presioni i partive politike disa nuk moren pjese.
Ne mbledhje temė diskutimi ishte ZGJEDHJET LOKALE 2009 tė dalim tė gjithė me interes tė pėrbashkėt.
Duhej sonde te krijoheshte edhe keshilli i rinistave por kjo u shty pėr javėn tjeter.
Rinia dollogozhdare gjithmon kerkon te mbroje interesin e perbashket.
Zerat e partive politike per ndertimin e nje salle sportive ne Dollogozhde kan qarkulluar gjithmon kur vin vakti i zgjedhjeve e me pas nuk realizohet asgje. Deri diku u dhan do mendime PSE ENDE NUK ESHTE REALIZUAR NDERTIMI I NJE SALLE SPORTIVE NE DOLLOGOZHDE por te presim vendimin e rinis nfakt krijimin e kryesis.
Rinia dollogozhdare,do mundohet qė mė 22.02.2009 tė mbledh me shum te rinj qe nuk jan ne nje ndonje parti politike per ta quar deri ne fund inciativen.
Behej fjala qe rinia dollogozhdare,do dal ne kerkes tek partit politike se cila nga partit politike ( Bdi ,Pdsh apo Dr) do perkrah dhe do siguroje 100 % ndertimin e nje salle sportive vota do ju jepet aq sa do garantojnė.
Ne mbledhje pati debate mjaft interesante por shumica ishte pro inciatives per ngritjen e zerit te rinistave qe Dollogozhda te ndryshoj nepermjet rinis.
Pritet gjat javes,rinia te qarkulloj ne teren pa u korruptuar ne parti politike dhe me 22.02.2009 te formoj keshillin e rinis dhe te perballohet me ēfar do lloje situate vetem e vetem per te miren e Dollogozhdes
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
 
Rinia nė mbledhje diskuton se. . .
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: