ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Labunisht

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Labunisht   Sun Feb 08, 2009 2:23 am

Fshati Llabunishtė ndodhet 14 kilometro nė pėrėndim tė fushės sė Strugės . Shtirhet mes malit Jabllanicė dhe kufirit me Republikėn e Shqipėeisė . Relievi i fshatit Labunishtė ėshtė kodrinoro – malor . Shtrihet nė njė lartėsi mbidetare prej 850 deri nė 950 metra . Nė Labunishtė dominojnė kullosat , pyjet , por ka edhe tokė pjellore . Nė kėtė lokalotet funksionon shkolla fillore , ndėrsa banorėt e vyeshėm tė kėtij fshati kanė investuar edhe pėr hapjen e njė numri tė konsiderueshėm tė ndėrmarjeve private.

Kėtu funksion shtėpia e shėndetit , ndėrsa ka edhe ordinance private , postė etj. Ky fshat ėshtė nga fshatrat mė tė mėdhenj nė fushėn e Strugės dhe numėron 1400 shtėpi si dhe 8000 banorė . Mėsimet nė shkollėn fillore i ndjekin rreth 1500 nxėnės. Deri nė vitin 1994 Llabunishta ka qenė e organizuar si komunė nė vehte por me rioragaznizim struktural tė Komunės sė Strugė ju bashkangjit pėrsėri kėsaj komune.

Nė fshatin Llabunishtė , gjithashtu ka dy xhami dhe dy kasha.Fshati Llabunishtė ka njė sipėrfaqe prej 1930 hektarė , ndėrsa pjesa fushore pėrfshin 1100 hektarė . Fshati ka njė formė tė trekėndėshit dhe e ndan nė dy pjes lumi i Llabinishtės . Poshta e Labunishtės deri nė fundin e vitit 2001 punonte si poshtė , telefonė dhe telegraf ndėrsa prej fundit tė vitit 2001 punon si qendėr telefonike me mbi 1500 numra e cila pėrfshin vendbanimet e Llabunishtės , Podgorcės , Jabllanicės dhe Borovecit (6336).
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
labunishtNumri i postimeve : 1
Registration date : 20/02/2009

MesazhTitulli: Re: Labunisht   Fri Feb 20, 2009 3:03 am

https://www.youtube.com/watch?v=wrWgqectI7o
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Labunisht
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Struga dhe rrethina-
Kėrce tek: