ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Vranisht

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Vranisht   Sun Feb 08, 2009 2:06 am

Fshati Vranishtė gjendet nė pjesėt veriore , 4 kilometra larg komunės sė Strugės . Fshati ėshtė I vendosur pėrgjatė rrugės Strugė – Dibėr dhe ndodhet nė jė lartėsi mbidetare prej 700 metrash . Territori I kėtij fshati ėshtė shumė I vogėl dhe pothuajse krejtėsisht toka e tij ėshtė e punueshme .

Nė fshat funksionon shkolla fillore tetėvjeēare , ku mėsimin e ndjekin 250 nxėnės . Nė fshat ka disa shitore dhe puntori private , objekte hotelerike dhe disa objekte tė tjera shoqėrore . Fshati Vranishtė ka rreth 500 shtėpi dhe numėron diku 2200 banorė . Banorėt e kėtij lokaliteti janė tė nacionalitetit maqedonas dhe I pėrkasin besimit ortodoks , gjithashtu ka edhe njė kishė . Nė Vranishtė funksionon klubi futbollistik “ Makedonija ''.

Edhe nė kėtė vendbanim , apo nė afėrsi tė tij , ka mjaft gjurmė tė sė kaluarės ndėr tė cilat dihen : “ Kisha e Epėrme '' , “ Livadhet e poshtme '' , “ Koritniēe '' , “ Kraloj Zagoni '' , “ Livatēe '' , “ Shėn Anastasi '' , “ Shėn Bogorodica '' , “ Livadhet e Kismės '' , “ Preēista '' , e tj .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
 
Vranisht
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Struga dhe rrethina-
Kėrce tek: