ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Lihet pas dore SHKA "BESA"-Dollogozhdė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 27
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Lihet pas dore SHKA "BESA"-Dollogozhdė   Thu Jan 29, 2009 1:43 am

Si gjithmon me sakrifica e me mund,nga dita nė ditė duam tė ndryshojm diēka nė realitetin dollogozhdar,por ėshtė e kot sepse njerzit nga dita nė ditė heqin dorė nga gjithēka qė ėshtė nėn interesin e pėrbashkėt siē kemi nė kėtė rast SHKA BESA.
Dikur,vullneti dhe interesimi pėr ta zhvilluar kulturen Dollogozhdare ishte e madhe,ajo arriti kulmin e zhvillimit,ishte njėra ndėr shoqėrit kulturore artistike qė ia kishte lakmi ēdo shoqėri tjetėr,por sot. . .asgjė nga asgjėja.
Zakonisht kur diēka bėhet shum e perfolur ajo humb gjurmėt dhe sado mund tė japish force me pas ėshtė e kot sepse nuk thot kot nje fjal popullore" Buka qė dahet,nuk ngjitet".
Kaluan ca vite me shoqerin tone kulturore artistike. . .vite te bukura por edhe te kėqija. . . kaloi si kaloi iku ajo kohė. . .
Kohėve te fundit,SHKA BESA filloi te aktivizohet jo per te kriju diēka tė re por te vazhdoj te njejtin ritėm nga qė interesimi per ta menaxhuar ishte i pakėt.
Gati 5 vjet rreshtazi,vazhdoi me te njejtat valle,duke i interpretuar nė manifestimet qė organizonte SHF " NURI MAZARI" me raste festash dhe ne koncertin e vitit te ri. . .
Sot 2009,asgjė nga asgjė. . .
Interesimi i rinis dollogozhdare,kurrė nuk shuhet pėr ta mbajtur gjall kulturen e artin dollogozhdar por sot mungon interesimi i menaxhimit te stafit tė kėsaj Shoqerie.
Askush nuk ia hedh syt,askush se ndihmon,dikush ia mbyll deren e dikush e nėnvlerėson. . e kjo shuan edhe shpresat e fundit pėr ta mirmbajte kėt shoqeri kulturore artistike.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
 
Lihet pas dore SHKA "BESA"-Dollogozhdė
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» "Dublinasit" Pjesa e I
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Qamil L. Zekolli:Me rastin e pėrkujtimit tė trembėdhjetėvjetorit tė rėnjes heroike tė Komandantit tė Brigadės 121-"Kumanova" tė UCK-sė, Ismet Jashari dhe 65 dhe Dėshmorėve tė kėsaj Brigade
» Lidhja e shkrimtarėve tė Kosovės (LSHK), nxori numrin 2 tė revstes "Metafora"
» IDRIZ ZEQIRAJ:ADRESIMI I SAKTĖ I AKUZĖS NGA EULEX-I-HIPOKRIZIA E TURPSHME E KALEMXHINJVE POLITIKĖ DHE "INTELEKTUALĖ"

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: