ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Ankesa, Deshira, Sygjerime

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Artii

avatar

Numri i postimeve : 61
Age : 30
Registration date : 03/12/2006

MesazhTitulli: Ankesa, Deshira, Sygjerime   Wed Jan 17, 2007 11:55 pm

Tė dashur anėtar, nė kėtė temė ju mund te jepni mendimet tuaja lidhur me kėtė faqe, qofshin kritika apo sygjerime dhe Dėshira drejtuar Staffit tone.

Lirisht mund tė shpreheni nė kėtė temė,qoft kėshillė apo edhe ankesė!

Nese keni probleme mes njeri tjetrit keni Mesazhe Private, e jo ne tema te ndryshme qe jan Publike!

Ju faleminderit per Mirkuptim
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
dollogozhda_girl

avatar

Numri i postimeve : 112
Registration date : 04/12/2006

MesazhTitulli: Re: Ankesa, Deshira, Sygjerime   Fri Jan 19, 2007 10:47 pm

Njer per njer ne rregull imi kur te kimi do ua shkrujm hehe super jeni vazhdoni keshtu
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: Ankesa, Deshira, Sygjerime   Sun Jan 21, 2007 10:53 pm

ma Mejr Ska Vallaj Ne te ardhmen edhe ma mejr Very Happy KLM
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
anna

avatar

Numri i postimeve : 11
Registration date : 03/09/2009

MesazhTitulli: Re: Ankesa, Deshira, Sygjerime   Sun Sep 06, 2009 1:50 pm

persh,jam e re ketu,e sdi ku shkruajm si funksionojn ky forum
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
rejbisaNumri i postimeve : 7
Registration date : 07/12/2009

MesazhTitulli: Re: Ankesa, Deshira, Sygjerime   Fri Dec 11, 2009 6:39 pm

as une
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: Ankesa, Deshira, Sygjerime   Fri Dec 18, 2009 9:09 pm

Pse nuk identifikohem dot?
A jeni regjistruar? Duhet tė regjistroheni nqs doni tė identifikoheni. A jeni pėrjashtuar nga forumi (njė mesazh do shfaqet dhe do ju thotė qė jeni pėrjashtuar)? Nqs po, kontaktoni webmasterin ose administratorin e forumit pėr sqarime tė mėtejshme. Nqs jeni regjistruar dhe nuk jeni pėrjashtuar dhe prapė nuk identifikoheni dot, atėherė kontrolloni emrin e identifikimit dhe fjalėkalimin. Ky ėshtė problemi mė i zakonshėm po nqs ju jeni i sigurtė qė emri dhe fjalėkalimi janė korrektė kontaktoni administratorin e forumit.


Pėrse ėshtė e nevojshme qė tė regjistrohem?
Kjo varet nga konfigurimi i forumit. Megjithatė, regjistrimi ju jep mundėsi qė nuk u jepen vizitorėve tė paregjistruar. Regjistrimi ju mundėson caktimin e ikonave personale, pėrdorimin e mesazheve private, dėrgimin e mesazheve me postė elektronike anėtarėve tė tjerė, anėtarėsimin nė grupe pėrdoruesish, etj. Regjistrimi bėhet brenda disa minutash kėshtu qė ju kėshillojmė ta bėni kėtė.

Pse c'indentifikohem automatikisht?
Nqs nuk zgjidhni kutinė Mė identifiko automatikisht kur identifikoheni, programi i forumit do ju mbajė mend vetėm pėr njė kohė tė caktuar. Kjo ndalon pėrdorimin e llogarisė tuaj nga dikush tjetėr qė pėrdor kompjuerin tuaj. Nqs doni tė identifikoheni automatikisht, zgjidhni kutinė e pėrmendur mė lartė; Ky veprim nuk rekomandohet nėse pėrdorni njė kompjuter qė nuk ėshtė juaji.A ėshtė e mundur qė emri im tė mos shfaqet tek lista e pėrdoruesve nė linjė?
Po, tek profili juaj bėje mundėsinė Fshih qėnien nė linjė aktive. Pasi bėn kėtė vetėm administratorėt dhe ti mund tė shikojne emrin tėnd. Ti do numėrohesh si pėrdorues i fshehur.


Humba fjalėkalimin!
Mos u frikėsoni. Megjithėse fjalėkalimi i vjetėr nuk mund tė shikohet, ai mund tė rishkruhet. Pėr tė bėrė kėtė shko tek faqja e identifikimit dhe kliko Harrova fjalėkalimin, ndiq udhėzimet dhe brėnda disa minutash do keni njė fjalėkalim tė ri.


U regjistrova po nuk identifikohem dot!
Nė fillim kontrollo nėse po specifikon emrin dhe fjalėkalimin e duhur. Nqs ata janė korrekt, dy gjėra mund tė ndodhin: Nqs COPPA ėshtė aktivizuar dhe ju zgjodhėt Jam nėn 13 vjec kur u regjistruat, ndiq udhėzimet qė tu dėrguan. Nqs COPPA nuk ėshtė aktivizuar, a ka nevojė pėr aktivizim llogaria juaj? Disa forume kėrkojnė aktivizim tė llogarisė nga ju ose administratori para se tė identifikoheni. Kjo gjė duhet tu thuhej nė momentin qė u regjistruat. Nqs morėt njė mesazh me postė elektronike, ndiqni udhėzimet, nqs jo verifikoni adresėn tuaj tė postės elektronike. Njė prej arsyeve qė aktivizimi kėrkohet ėshtė parandalimi i regjistrimit me adresa qė nuk ekzistojnė. Nqs jeni i sigurtė qė adresa juaj e postės elektronike ėshtė korrekte, kontaktoni administratorin e forumit.


U regjistrova kohė mė parė po nuk identifikohem dot mė!
Arsyet mė tė zakonshme janė specifikimi i gabuar i emrit tė identifikimit ose fjalėkalimit (shikoni postėn elektronike me adresėn e sė cilės u u regjistruat pėr kėto) ose administratori ka fshirė llogarinė tuaj pėr tė zvogėluar regjistrin e forumit. Provoni tė regjistroheni prapė dhe tė merrni pjesė nė diskutime.


Si mund ti ndryshoj vetitė e mia?
Tė gjitha vetitė tuaja (nqs jeni regjistruar) ruhen ne regjistėr. Klikoni Profili pė tė modifikuar tė gjitha vetitė e profilit tuaj (zakonisht shfaqet nė fillim tė faqes


Ora nuk ėshtė e saktė!
Ora ėshtė pėrgjithėsisht e saktė, megjithatė ju mund tė jeni duke parė orėn e njė brezi tjetė orar. Nė kėtė rast duhet tė ndryshoni brezin orar ku jeni tek profili juaj, psh. Londėr, Paris, New York, Sidnei, etj. Vini re se brezi orar ashtu si shumė veti tė tjera mund tė ndryshoshet vetėm nqs jeni i regjistruar


E ndryshova brezin orar po ora ėshtė prapė gabim!
If you are sure you have set the timezone correctly and the time is still different the most likely answer is daylight savings time (or summer time as it is known in the UK and other places). The board is not designed to handle the changeovers between standard and daylight time so during summer months the time may be an hour different from the real local time.


Gjuha ime nuk ėshtė nė listė!
Kjo ndodh se ose administratori nuk e ka instaluar ose paketa pėr gjuhėn qė doni nuk ekziston. Provoni ti kėrkoni administratorit ta instalojė gjuhėn qė doni; nqs nuk ekziston mos merrni leje dhe krijoni vetė njė pėrkthim tė ri. Mė shumė informacion ka tek faqja e phpBB Group (shiko lidhjen nė fund tė faqes)


Si mund tė vendos njė imazh nėn emrin tim?
Zakonisht ka dy imazhe nėn emrin tuaj. I pari ėshtė imazhi qė tregon gradėn tuaj dhe zakonisht pėrbėhet nga disa yje qė tregojnė se sa mesazhe keni shkruar nė forum. Nėn kėtė mund tė jetė njė imazh mė i madh qė njihet si ikona personale. Aktivizimi dhe mėnyra e pėrdorjes sė ikonave personale ėshtė nė dorė tė administratorit tė forumit. Nqs nuk keni mundėsi ti pėrdorni ikonat personale, pyesni administratorin pėr arsyet.Si mund ta ndryshoj gradėn?
In general you cannot directly change the wording of any rank (ranks appear below your username in topics and on your profile depending on the style used). Most boards use ranks to indicate the number of posts you have made and to identify certain users, e.g. moderators and administrators may have a special rank. Please do not abuse the board by posting unnecessarily just to increase your rank, you will probably find the moderator or administrator will simply lower your post count.


Kur klikoj butonin e postės elektronike tė njė pėrdoruesi mė kėrkohet tė identifikohem!
Na vjen keq, po vetėm pėrdoruesėt e regjistruar mund tė dėrgojnė mesazhe nėpėrmjet formularit tė forumit (nqs administratori e ka aktivizuar kėtė funksion). Kjo bėhet pėr tė penguar abuzimin e sistemit tė postės elektronike nga pėrdoruesit anonimė.


Probleme me postimin
Si mund tė shkruaj nė forum?
Shumė e thjeshtė. Kliko nė butonin e duhur tek paneli i forumit ose temės. Mund tu kėrkohet tė regjistroheni pėrpara se tė shkruani dicka; veprimet qė ju lejohen tregohen nėn panelin e forumit ose temės. (psh. Ju mund tė krijoni tema tė reja nė kėtė forum. Ju mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi etj.)Si mund ta redaktoj apo fshij njė mesazh?
Nqs nuk jeni moderator ju mund tė fshini apo redaktoni vetėm shkrimet tuaja (shpeshherė vetėm brenda njė kohe tė caktuar mbas postimit) duke klikuar butonin redakto pėr mesazhin e duhur. If someone has already replied to the post you will find a small piece of text output below the post when you return to the topic, this lists the number of times you edited it. This will only appear if no one has replied, it also will not appear if moderators or administrators edit the post (they should leave a message saying what they altered and why). Please note that normal users cannot delete a post once someone has replied.


Si mund ti shtoj njė firmė mesazheve tė mia?
Nė fillim krijo njė firmė nėpėrmjet profilit tuaj. Pasi ta keni krijuar, zgjidhni kutinė Bashkangjit firmėn nė formularin e postimit. Gjithashtu, ju mund ti shtoni firmėn cdo mesazhi automatikisht duke zgjedhur kutinė e duhur tek profili juaj (megjithatė ju akoma keni mundėsinė pėr tė mos ta shtuar firmėn nė mesazhe individuale, c'zgjidh kutinė tek formulari i postimit).


Si mund tė bėj njė sondazh?
Kur hapni njė temė tė re (ose kur redaktoni mesazhin e parė tė temės, nqs keni lejen e duhur) do shikoni formularin Hap Sondazh nėn formularin kryesor (nqs nuk e shikoni formularin e sondazhit ju nuk keni lejen e duhur pėr tė hapur njė sondazh). Shkruani pyetjen e sondazhit dhe tė paktėn dy zgjedhje. Pėr tė shtuar njė zgjedhje shkruaj emrin dhe kliko Shto zgjedhje. Gjithashtu keni mundėsi tė specifikoni se pėr sa ditė ėshtė i hapur sondazhi, 0 ėshtė sondazh infinit . Nr. i zgjedhjeve pėr njė sondazh ėshtė i kufizuar nga administratori.Si fshihet apo redaktohet njė sondazh?
Ashtu si mesazhet, sondazhet mund tė redaktohen vetėm nga autori, moderatorėt ose administratori. Pėr tė redaktuar sondazhin kliko tek mesazhi i parė i temės (vetėm mesazhi i parė nė njė temė mund tė ketė njė sondazh). Nqs askush nuk ka votuar atėherė autori mund ta fshijė ose redaktojė sondazhin, megjithatė nėse dikush ka votuar vetėm moderatorėt ose administratori mund ta redaktojė ose fshijė. Kjo bėhet pėr tė siguruar vėrtetėsinė e njė sondazhi.


Pse nuk hyj dot nė disa forume?
Disa forume mund tė jenė private dhe vetėm anėtarė me leje speciale mund tė hyjnė atje. Kjo leje jepet vetem nga administratori ose moderatorėt, pyesni ata nėse mund tė hyni.


Pse nuk votoj dot?
Vetėm pėrdoruesit e regjistruar mund tė votojnė. Nqs jeni regjistruar dhe prapė nuk mund tė votoni atėherė nuk keni lejen e duhur pėr ta bėrė atė gjė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Ankesa, Deshira, Sygjerime   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Ankesa, Deshira, Sygjerime
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Diskutim i pergjithshem-
Kėrce tek: