ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Filluan te ndjehen ethet e zgjedhjeve lokale?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Filluan te ndjehen ethet e zgjedhjeve lokale?   Thu Jan 22, 2009 2:39 am

Levizjet e partive politike ne Maqedoni,kan hapur debat te madh neper tryezat e Maqedonis,njekohesisht edhe ne Dollogozhde.
Si ēdo vitė me rradhe kur ka pasur zgjedhje ,Dollogozhdaret ne Struge jan tė parėt qė ngrejn zėrat.
Dollogozhdaret,mund te veēohen per politike,ēdo e dyta familje ka ndonje anetare te antarsuar ne nje ndonje parti politike.
Koheve te fundit ne Maqedoni,askujt nuk i behej vone se a ke mbaru fakultet apo jo,por shtrohet pytja a je i fort ne brendėsin e partis politike?
Sa poshtersi. . Nuk matet dija,por matet fuqia...faktikisht nese don te jetojsh ne Maqedoni detyroesh te merresh me politikė.
Mė 22 mars 2009 do realizohen zgjedhje presedenciale dhe lokale ( per kryetar komune)
Partit politike qė dollogozhdarėt vrapojn pas tyre,jo per interesa te perbashketa por secili per interesa personale jane 3:
1) BDI (Bashkimi demokratik per integrim kr.Ramiz Merko)
2) DR (Demokracia e re kr.Hyjnor Kica)
3) PDSH ( Partia demokratike shqiptare kr.Mendi Qyra)

Secila nga keto parti,ka perfaqesuesit e saj edhe ne Dollogozhde.
Nuk do dalim me emra konkrete nga qė ėshtė heret,vet se e ndjejm virusin qe ka kapluar dollogozhdaret te cilet me vite premtojn por asgje srealizojn.
Ndoshta nga njera an nuk jan fajtor partit politike,sepse ata premtojne por askush nuk u shkon pas,nfakt pas u shkojn ama vetem per interesa personale kurse ata premtime per Dollogozhden harrohen,sepse ende VOTA E LIR nuk mund te realizohet,gjithmon hatėr dikujt apo hater interesit personal asnjeher interesit te perbashket.
Dollogozhda si dollogozhd,dollogozhda me dollogozhdar me vite te tera eshte marr me politike dhe me premtime,por ne nuk shohin ende diēka te realizohet.
Prandaj bejm apel publik,ose bashkoheni per interesa te perbashketa ose lereni te qete popullin se boll mė vrapuat pėr interesa personale dhe me premtime te kota.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
 
Filluan te ndjehen ethet e zgjedhjeve lokale?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: