ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Tė gjithė tė punėsuarit dhe nxėnesit sot kthehen ne mesim...

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Tė gjithė tė punėsuarit dhe nxėnesit sot kthehen ne mesim...   Tue Jan 20, 2009 12:52 am

Pas njė pushimi 3 javor,tė gjithė tė punėsuarit nė arsim nveēanėrisht nxėnėsit sot (e martė 21.01.2009) kthehen nė Shkollė.
SHF "Nuri Mazari'-Dollogozhdė sot hapi dyert pėr muajt e ardhshėm duke pritur dhe shpresuar se nxėnesit do jen te rregullt dhe njėkohėsisht tė shkėlqyer.
Shkolla Fillore Qendrore (SHFQ) "Nuri Mazari" ėshtė njė qender e 2 shkollave 8 vjeēare dhe 2 shkollave 4 vjeēare si: SHF "AKI DIKA"-LIVADHI, SHF "EKREM JAKUPI"-KOROSHISHTE, si dhe Shkolla 4 vjeēare e Zhepinit dhe e Pohumit.
Gjithsej numri i pergjithshem ėshtė 833 Nxenes,ndėrsa vet SHF "NURI MAZARI"-Dollogozhdė ka 343 Nxenes.Dikur SHF "Nuri Mazari" permbante 9 shkolla periferike si: Shkollen fillore 8 vejcare si shkolla fillore e Livadhis,Koroshishtes,Tateshit te larte dhe Misllodezhdes si dhe shkollat 4 vjecare si : Zhepin,Bixhove,Pohum,Tastesh i poshtem dhe Bogovice dhe numri i pergjithshem ishte 1812 Nxenes,ndersa sot ky numer zbret deri ne 1050 Nxenes dhe plaga e kesaj zbritje eshte mergimi.Migrimi eshte masovike,numri i nxenesve dita dites vazhdon te bie edhe me poshtė.
Nuk do leme anash edhe nxenesit te cilet ndjekin shkollimin e mesem ne Struge.
Vlen te theksohet se per nxenesit te cilet ndjekin vitin e par dhe ato qė do vin me pas ne gjimnazet e Struges prej 1 Shkurt 2009 rruga do jet falas nga qė shkolla e mesme u be e detyrueshme,kurse per nxenesit qe momentalisht jan ne vit te 2,3 dhe 4 do vazhdoje e njejta deri ne perfundimin e saj nga qe ky ligj u miratua ne vitin 2008.

SUKSESE DHE FAT NXENESVE DOLLOGOZHDAR KU PREJ TYRE PRITET E ARDHMERIA. . .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
 
Tė gjithė tė punėsuarit dhe nxėnesit sot kthehen ne mesim...
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Mentor Thaqi:NĖ PĖRKUJTIM TĖ MASAKRĖS SĖ BELEGUT TĖ DEĒANIT DHE GJITHĖ MASAKRAVE NĖ ATDHEUN TIM,NDERIM!!!
» Arbana Xharra:"Bac u kry", tė gjithė po ikin
» Njė pyetje nga Ilir Dardani: A ėshtė Gjergj Kastrioti Hero i tė gjithė Shqiptarėve? (I)
» Kėze Kozeta Zylo: Dy motra shkodrane, dy lule tė bukura gjithė aromė tė Mėmėdheut tonė
» Rajmonda Maleēka: Poemė pėr Adem Jasharin

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: